Понад 60-ти кримським політв’язням потрібна термінова медична допомога

Джерело: Інтерфакс-Україна

Термінової медичної допомоги потребують понад 60 кримських політв’язнів. Про це повідомив перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, колишній політв’язень Наріман Джелял.

“За підрахунками наших правозахисників, 60 наших кримських політв’язнів потребують термінової медичної допомоги, хоча медичні проблеми є у кожного. У в’язниці саме через нестачу медичної допомоги померли двоє кримських політв’язнів: Джеміль Гафаров і Костянтин Ширінг”, – зазначив Джелял.

За його словами, у тимчасово окупованому Криму 218 осіб офіційно визнані правозахисниками кримськими політв’язнями. Серед них 132 – кримські татари. Джелял додав, що “це лише офіційні дані”.

“Репресивна політика, не зупиняючись ні на хвилину всі роки окупації, з початком повномасштабної збройної агресії РФ проти України 2022 року набула надзвичайного розмаху. Сьогодні жоден громадянин України в Криму не може почуватися в безпеці і бути впевненим, що в разі потреби він зможе захистити свої права і своє життя”, – наголосив перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу.

Він також акцентував на тому, що вільна журналістика в Криму знищена, а журналісти зазнають репресій.

“За ґратами перебувають 18 незаконно ув’язнених кримських журналістів”, – повідомив Джелял.

У Сполучених Штатах Америки нині зростає розкол у MAGA-крилі Республіканської партії. Зокрема конфлікт між розробником та винахідником Ілоном Маском та старшим радником президента Дональда Трампа Пітера Наварро оголив різкі суперечності, пише оглядач, телеведучий та автор видання Джейк Саймонс.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 9 квітня. Від початку цієї доби відбулося 111 бойових зіткнень.

На перемовинах у Стамбулі РФ та США обговорюватимуть відновлення прямого авіасполучення та повернення дипломатичної власності РФ.

Президентка частково визнаної республіки Косово, Вьоса Османі, заявила, що Росія здійснює розвідувальну та шпигунську діяльність у Балканському регіоні через Російсько-сербський гуманітарний центр (РСГЦ), відкритий у 2012 році у місті Ніш, Сербія.

СБУ 9 квітня провела допит перших двох полонених китайських найманців, котрі воювали на боці РФ проти України. Відповідне відео опублікував президент Володимир Зеленський на сторнці у Facebook.