Понад 60-ти кримським політв’язням потрібна термінова медична допомога

Джерело: Інтерфакс-Україна

Термінової медичної допомоги потребують понад 60 кримських політв’язнів. Про це повідомив перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, колишній політв’язень Наріман Джелял.

“За підрахунками наших правозахисників, 60 наших кримських політв’язнів потребують термінової медичної допомоги, хоча медичні проблеми є у кожного. У в’язниці саме через нестачу медичної допомоги померли двоє кримських політв’язнів: Джеміль Гафаров і Костянтин Ширінг”, – зазначив Джелял.

За його словами, у тимчасово окупованому Криму 218 осіб офіційно визнані правозахисниками кримськими політв’язнями. Серед них 132 – кримські татари. Джелял додав, що “це лише офіційні дані”.

“Репресивна політика, не зупиняючись ні на хвилину всі роки окупації, з початком повномасштабної збройної агресії РФ проти України 2022 року набула надзвичайного розмаху. Сьогодні жоден громадянин України в Криму не може почуватися в безпеці і бути впевненим, що в разі потреби він зможе захистити свої права і своє життя”, – наголосив перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу.

Він також акцентував на тому, що вільна журналістика в Криму знищена, а журналісти зазнають репресій.

“За ґратами перебувають 18 незаконно ув’язнених кримських журналістів”, – повідомив Джелял.

Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.

У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.

Фахівці Інституту масової інформації закликали Верховну Раду повернути прямі трансляції пленарних засідань, перериваючи їх лише під час повітряних тривог. Експерти наголошують, що чинні обмеження непрозорі й підривають громадський контроль за діяльністю парламенту.

Десять співробітників Служби безпеки України та десять військовослужбовців Збройних сил України пройшли тижневе навчання у Національній лабораторії Айдахо, США, де вивчили методи зі збору доказів для криміналістичної експертизи після можливого ядерного удару.

25 листопада Яготинський районний суд Київської області розгляне справу щодо жінки, котра скинула собаку на ім’я Горошинка з мосту на залізничному вокзалі в Яготині.