Окупаційна влада Криму ув’язнила незрячого політв’язня Олександра Сізікова на 17 років
Джерело: Дмитро Лубінець/Телеграм
Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець поінформував, що у тимчасово окупованому Криму росіяни вивезли у невідомому напрямку політв’язня Олександра Сізікова, який має інвалідність першої групи за зором. Також йому залишили в силі вирок у 17 років ув’язнення.
7 липня 2020 року у Криму відбулися масові обшуки, в результаті яких затримали сімох осіб, шістьох із них відправили до СІЗО. Сізікова ж, який повністю втратив зір після ДТП, помістили під домашній арешт.
Згідно з постановою уряду РФ про медичний огляд підозрюваних та перелік важких захворювань, що перешкоджають утриманню під вартою, хвороби, що супроводжуються повною сліпотою, входять до такого списку.
Навіть за російським законодавством Олександр Сізіков має бути звільнений від відбування цього покарання, – нагадав Лубінець.
Водночас Сізіков визнаний таким, який може відбувати покарання у виправній установі. Дії російських силовиків проти особи з інвалідністю порушують основоположні права людини, зокрема право на справедливий суд і захист.
Закликаю міжнародну спільноту посилити тиск на Росію з вимогою негайного звільнення Олександра Сізікова, а також усіх незаконно утримуваних українців на ТОТ Криму та РФ, – звернувся омбудсман.
Додамо, російська влада систематично відмовляє ув’язненим критикам Кремля у спілкуванні з їхніми рідними, здійснюючи психологічний тиск, мовиться у новій доповіді Amnesty International.
- У РФ суд виніс вирок американському військовослужбовцю, якого звинуватили у крадіжці та погрозах.
- Професорка університету Райса: Перемога України змусить РФ переписати свою історію.
- Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що Росія не надає жодної інформації про стан здоров’я кримського політв’язня Богдана Зізи, який голодував 17 днів поспіль.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.