Британські спецслужби «терміново» вивчають можливий запуск Росією міжконтинентальної ракети

Джерело: The Guardian

Розвідувальні служби Великої Британії вивчають інформацію, що Росія могла застосувати міжконтинентальні балістичні ракети (МБР) під час атаки на Дніпро. Цю інформацію надали українські військові, проте її ще не підтверджено.

Російська сторона нині не коментувала цих повідомлень.  Зокрема речник Кремля Дмитро Пєсков порадив звертатись до міноборони РФ. Коментувати ситуацію заборонили й речниці МЗС РФ Марії Захаровій.

Західні чиновники висловили сумніви щодо їх достовірності, зокрема, в розмові з ABC News. Якщо інформація підтвердиться, це буде перший випадок використання міжконтинентальної ракети у війні.

Міжконтинентальні ракети мають радіус дії близько 6000 км, що дозволяє завдавати ударів між континентами, зокрема між Росією та США. У разі запуску з Астраханської області РФ ракета подолала б близько 800 км до цілі.

Представник прем’єр-міністра Великої Британії зазначив, що ситуація стрімко розвивається. У зв’язку з цим британські спецслужби оперативно розглядають отримані звіти. Політик наголосив, що у разі підтвердження факту це буде черговим прикладом ескалаційної поведінки Росії.

Водночас у звітах PA Media було порушено питання про можливе використання Україною ракет Storm Shadow, наданих Великою Британією, проти Росії. Представник британського уряду відмовився коментувати це, заявивши, що подібні питання можуть лише сприяти діям Кремля.

Під час виступу в Палаті громад лідер опозиції Кейр Стармер підтвердив підтримку України, наголосивши, що Велика Британія надає допомогу, яка відповідає міжнародному праву і статті 51 Статуту ООН. Він підкреслив, що допомога Україні спрямована виключно на самооборону у відповідь на дії Росії.

Міністр оборони Великої Британії Джон Хілі також утримався від коментарів щодо операційних питань, відповідаючи на запитання під час засідання оборонного комітету.

Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.

За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.