Британські спецслужби «терміново» вивчають можливий запуск Росією міжконтинентальної ракети
Джерело: The Guardian
Розвідувальні служби Великої Британії вивчають інформацію, що Росія могла застосувати міжконтинентальні балістичні ракети (МБР) під час атаки на Дніпро. Цю інформацію надали українські військові, проте її ще не підтверджено.
Російська сторона нині не коментувала цих повідомлень. Зокрема речник Кремля Дмитро Пєсков порадив звертатись до міноборони РФ. Коментувати ситуацію заборонили й речниці МЗС РФ Марії Захаровій.
Західні чиновники висловили сумніви щодо їх достовірності, зокрема, в розмові з ABC News. Якщо інформація підтвердиться, це буде перший випадок використання міжконтинентальної ракети у війні.
Міжконтинентальні ракети мають радіус дії близько 6000 км, що дозволяє завдавати ударів між континентами, зокрема між Росією та США. У разі запуску з Астраханської області РФ ракета подолала б близько 800 км до цілі.
Представник прем’єр-міністра Великої Британії зазначив, що ситуація стрімко розвивається. У зв’язку з цим британські спецслужби оперативно розглядають отримані звіти. Політик наголосив, що у разі підтвердження факту це буде черговим прикладом ескалаційної поведінки Росії.
Водночас у звітах PA Media було порушено питання про можливе використання Україною ракет Storm Shadow, наданих Великою Британією, проти Росії. Представник британського уряду відмовився коментувати це, заявивши, що подібні питання можуть лише сприяти діям Кремля.
Під час виступу в Палаті громад лідер опозиції Кейр Стармер підтвердив підтримку України, наголосивши, що Велика Британія надає допомогу, яка відповідає міжнародному праву і статті 51 Статуту ООН. Він підкреслив, що допомога Україні спрямована виключно на самооборону у відповідь на дії Росії.
Міністр оборони Великої Британії Джон Хілі також утримався від коментарів щодо операційних питань, відповідаючи на запитання під час засідання оборонного комітету.
- Про ймовірність атаки по Україні російською МБР повідомлялось ще напередодні, 20 листопада, коли у Києві “через високу ймовірність масованої атаки” припинили роботу кілька іноземних посольств.
- Тоді осінтери повідомили, що це може бути пов’язано саме з ймовірністю атаки по Україні міжконтинентальною балістичною ракетою РС-26 “Рубіж”.
Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.
Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.
У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.
Фахівці Інституту масової інформації закликали Верховну Раду повернути прямі трансляції пленарних засідань, перериваючи їх лише під час повітряних тривог. Експерти наголошують, що чинні обмеження непрозорі й підривають громадський контроль за діяльністю парламенту.
Десять співробітників Служби безпеки України та десять військовослужбовців Збройних сил України пройшли тижневе навчання у Національній лабораторії Айдахо, США, де вивчили методи зі збору доказів для криміналістичної експертизи після можливого ядерного удару.