Орбан заявив, що не виконуватиме ордер МКС про арешт Нетаньягу

Джерело: Reuters

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що не виконуватиме ордер Міжнародного кримінального суду щодо арешту прем’єр-міністра Ізраїля Біньяміна Нетаньягу та запросив його з візитом.

Орбан, виступаючи в етері державного угорського радіо висловив думку, що ордер на арешт Нетаньягу “неправильний” і запевнив, що ізраїльський лідер може безпечно приїжджати до Угорщини.

“Сьогодні я запрошу прем’єр-міністр Ізраїля пана Нетаньягу відвідати Угорщину, і в цьому запрошенні я гарантую йому, якщо він приїде, рішення МКС не матиме сили в Угорщині і ми не виконуватимемо його рішення”, – наголосив він.

МКС напередодні видав ордери на арешт Нетаньягу та ексміністра оборони Ізраїлю Йоава Галланта через війну у Газі.

Ізраїль та США засудили рішення МКС, тоді як глава зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель сказав, що ордер не є політичним і всі члени ЄС повинні поважати і виконувати рішення суду.

Варто зауважити, що серед членів ЄС немає єдності щодо війни Ізраїля проти ХАМАС у Газі. До прикладу, Угорщина і Чехія підтримують Ізраїль, тоді як Іспанія та Ірландія наголошують на підтримці палестинців.

Президент США Дональд Трамп заявив, що використає повноваження міністерства юстиції, аби притягнути до відповідальності двох колишніх посадовців, які критикували його під час першого президентського терміну.

OpenAI подала зустрічний позов проти Ілона Маска, посилаючись на систематичні переслідування з боку Маска і просячи федерального суддю зупинити Маска від будь-яких “подальших незаконних і несправедливих дій” проти OpenAI в судовій справі про майбутню структуру фірми, яка допомогла запустити революцію в галузі ШІ.

У ніч на 10 квітня (з вечора 9 квітня) російські окупаційні війська атакували Україну 145 безпілотниками. Не обійшлось без наслідків.

Україна веде діалог з усіма партнерами в ЄС, щоб продовжити дію так званих автономних торговельних заходів (АТЗ), запроваджених Євросоюзом для торгівлі з Україною, принаймні до кінця 2025 року, щоб зберегти безмитний режим торгівлі між Україною і ЄС до укладення нової двосторонньої торговельної угоди.

Уряд США повідомив, що почне перевіряти соціальні мережі мігрантів та заявників на отримання візи щодо їхньої антисемітської діяльності.