Путін прагне штучно завищити російські можливості, вихваляючи нову ракету – ISW
Джерело: Інститут вивчення війни
На думку аналітиків ISW, у РФ намагаються штучно завищити очікування щодо своїх можливостей, вихваляючи балістичну ракету “Орєшнік”, аби змусити Захід та Україну стримуватись у війні.
22 листопада, наступного дня після удару “Орєшніком” по Дніпру, президент РФ Володимир Путін провів нараду з керівництвом міноборони, представниками російської ОПК та російськими розробниками ракет, привітавши російських військових з проведенням “успішного” випробування балістичної ракети “Орєшнік” у відповідь “тим, хто намагається шантажувати” Росію.
Путін наголосив, що ракета “Орєшнік” не є модернізацією старої радянської ракети, а виготовлена на основі “сучасних, передових розробок”. Він потворив, що немає систем ППО, які б могли збити цю ракету і додав, що РФ планує запустити серійне виробництво “Орєшніка”.
Командувач РВСП РФ генерал-полковник Сергій Каракаєв заявив Путіну, що “Орєшнік” може вражати цілі в Європі, і наголосив, що аналогів цій ракеті немає ніде у світі.
Однак, додали аналітики, звіти США та України свідчать, що “Орєшнік” не є новою російською здатністю.
Зокрема Білий дім та Пентагон підтвердили, що Росія запустила балістичну ракету середньої дальності (БРСМ) по Україні, а речниця Пентагону Сабріна Сінгх заявила, що Росія створила БРМ на базі існуючої російської моделі міжконтинентальної балістичної ракети (МБР) РС-26 “Рубєж”.
Вона також наголосила, що РФ атакувала Україну ракетами, які мають “значно більші” боєголовки на відміну від “Орєшніка”.
В Головному управлінні військової розвідки (ГУР) України також заявили, що ракета, якою 21 листопада вдарили окупанти, насправді є ракетою “Кєдр”, яку Росія розробляє з 2018-2019 років для оновлення моделі МБР “Ярс” для коротших відстаней.
Глава ГУР Кирило Буданов уточнив, що “Орєшнік” – кодова назва ракетного дослідно-конструкторського проєкту ракети “Кєдр”.
В ISW наголосили, що не можуть незалежно підтвердити заяву ГУР, але вона узгоджується з їхньою оцінкою про те, що удар 21 листопада не був принципово новим російським потенціалом.
“Росія виграє від риторичних фанфар навколо удару 21 листопада і, ймовірно, сподівається, що розпалювання стурбованості з приводу запуску ракети “Орєшнік” спонукає Захід відмовитися від підтримки України”, – резюмували аналітики.
- За даними ЗМІ 26 листопада Україна та НАТО проведуть засідання щодо удару РФ по Дніпру новою експериментальною гіперзвуковою ракетою середньої дальності.
- Сполучені Штати Америки заздалегідь попередили як Україну, так і союзників про підготовку російськими військами до удару експериментальною ракетою “Орєшнік”.
- Росія застосувала “експериментальну” балістичну ракету середньої дальності під час атаки на місто Дніпро, заявив офіційний представник США.
Правильне харчування відіграє ключову роль у формуванні м’язової маси. Воно не лише забезпечує організм поживними речовинами, а й підтримує відновлення після тренувань і сприяє ефективному зростанню м’язів.
Американка з Маямі витратила 50 тисяч доларів на клонування свого улюбленого бостон-тер’єра на ім’я Лукас, який помер від лімфоми. Про це вона розповіла у колонці для The Guardian.
Сеул не має наміру протистояти американським торговельним обмеженням, запровадженим адміністрацією Дональда Трампа. Про це заявив виконувач обов’язків президента Південної Кореї Хан Дак Су напередодні переговорів з Вашингтоном, які мають розпочатися наступного тижня.
Репресії проти незалежної журналістики в Білорусі набули безпрецедентного масштабу: десятки журналістів відбувають тривалі терміни ув’язнення у тяжких умовах, зазнаючи тортур, ізоляції, позбавлення медичної допомоги й контактів із родичами чи адвокатами.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що російська армія порушує власну обіцянку про повну тишу на Великдень. Про це він повідомив у своєму офіційному зверненні з посиланням на доповідь Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського станом на 12:00.