Солдатів КНДР помітили в Маріуполі та Харківській області – CNN

Джерело: CNN

До тимчасово окупованого Маріуполя прибули технічні радники із Північної Кореї, а у східній частині Харківської області були помічені північнокорейські військові.

За словами джерела в українській безпековій службі, північнокорейські війська у Маріуполі залишаються відокремленими від російських підрозділів. У той час як інші іноземні бійці у російській армії “змішалися” з російськими підрозділами, бійці з КНДР тримаються окремо – мають власні казарми, їжу, музику і фільми.

Джерело на умовах анонімності зазначило, що мета прибуття північнокорейських технічних радників до Маріуполя залишається незрозумілою, повідомило неназване джерело, додавши, що вони носять російську форму.

Речник ОТУ “Харків” Євген Романов поінформував, що північнокорейські війська також були помічені у східній частині Харківщини.

“Я можу підтвердити вам, що, згідно із радіоперехопленнями, північнокорейські підрозділи були помічені у Харківській області”, – сказав він.

Командир зведеного підрозділу 153-ї окремої механізованої бригади Назарій Кішак також заявив, що військові із КНДР вже у Харківській області.

“Я бачу, що вони розділяються на підрозділи, посилюють свої бойові одиниці, накопичують невелику кількість (сил – ред.) на передовій. Вони чекають на погіршення погоди, тому що для ворога це найкращий час для початку штурмових операцій”, – зауважив він.

  • Північна Корея постачає Росії ракетно-артилерійські системи великої дальності — FT

Правоохоронці викрили канал незаконного переправлення військовозобов’язаних чоловіків через державний кордон до Молдови та невизнаного Придністров’я.

24 червня російські війська атакували автозаправну станцію на околиці Сум. Внаслідок ворожого обстрілу постраждали троє цивільних.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.