Китайські дослідники виявили новий експериментальний метод у лікуванні хвороби Альцгеймера
Джерело: General Psychiatry
Китайські медики зробили перші кроки у напрямку нового методу лікування хвороби Альцгеймера. Вони провели операцію, яку називають “цервікальне шунтування”, і спостерігали перспективні результати.
Хвороба Альцгеймера викликає прогресивне пошкодження клітин мозку, що порушує пам’ять і когнітивні функції. Зазвичай це пов’язано з накопиченням бета-амілоїдних та тау-білків, які утворюють бляшки і клубки в мозку.
Дослідники вирішили спрямувати зусилля на покращення функціонування глімфатичної системи — механізму очищення мозку від відходів. Теоретично це дозволило б швидше видаляти токсичні білки.
Дослідження проводилось у співпраці між Шанхайським центром психічного здоров’я, Шанхайською дев’ятою народною лікарнею та Шанхайським університетом Цзяо Тонг. Пацієнт продемонстрував незначне покращення когнітивних функцій за тестом Mini-Mental Status Examination та зниження показників депресії.
Проте результати потребують подальшого дослідження на більшій вибірці. Поки що немає доказів, що ця методика може стати ефективним засобом лікування для широкого кола пацієнтів. Експерти зазначають, що хоч гіпотеза про поліпшення лімфодренажу виглядає перспективною — вона не здатна відновити вже пошкоджені нейрони.
Ця процедура є частиною ширших досліджень у лікуванні Альцгеймера. Серед інших перспективних напрямків — новий препарат донанемаб (Kisunla), який продемонстрував здатність сповільнювати когнітивне зниження. Також другим є ALZ-801 і Леканемаб, що показують потенціал у видаленні амілоїдних білків з мозку.
Новий хірургічний підхід став одним із багатьох, що активно досліджуються. На сьогодні жоден із методів не надає повного вилікування, але дослідження активно тривають.
- Дослідження показало, що через самотність ризик розвитку деменції збільшується.
- Результати нового дослідження засвідчили, що травматичні падіння на 21% збільшують ризик подальшого діагностування хвороби Альцгеймера або інших форм деменції в літніх людей.
- Дослідження свідчить, що вживання більше їжі та напоїв з великою кількістю флавоноїдів, наприклад ягоди, чай і червоне вино, може знизити ризик деменції на 28%.
РФ активізувала агресивну риторику, спрямовану на західних партнерів України. Та разом із тим Москва вчергове пересуває “червоні лінії”, після перетину яких НАТО “варто готуватися до страшної відповіді” з боку РФ, зауважили у ЦПД.
США близькі до угоди про надання Україні далекобійних ракет JASSM, які могли б досягти глибини Росії, однак Києву доведеться зачекати кілька місяців, оскільки США розв’язують стандартні технічні проблеми, заявили представники США.
Над трьома військовими базами у Великій Британії зафіксували польоти кількох невідомих безпілотників, повідомили представники військово-повітряних сил США.
У ніч на 24 листопада підрозділи ракетних військ Збройних Сил України у взаємодії з іншими складовими Сил оборони завдали групового удару по позиціях зенітного ракетного дивізіону 1490 зенітного ракетного полку 6 армії РФ на території Курської області.
Член Комітету Верховної Ради з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин Максим Ткаченко заявив, що близько 150 тисяч внутрішньо переміщених осіб повернулися на тимчасово окуповані території, зокрема, лише до 70 тисяч — у тимчасово окупований Маріуполь.