Чому РФ пересунула «червоні лінії» для НАТО: пояснюють у ЦПД

Джерело: ЦПД

РФ активізувала агресивну риторику, спрямовану на західних партнерів України. Та разом із тим Москва вчергове пересуває “червоні лінії”, після перетину яких НАТО “варто готуватися до страшної відповіді” з боку РФ, зауважили у ЦПД.

Так, представниця МЗС РФ Марія Захарова заявила, що поява контингенту НАТО в Україні означатиме прямий вступ Альянсу у війну проти РФ. До цього, нагадують у ЦПД, “червоною лінією” Москви було застосування далекобійних ракет по території РФ.

Така зміна позиції вчергове демонструє, що погрози Москви є блефом. Гучними заявами РФ намагається вплинути на західні держави, які продовжують надавати підтримку Україні, — пояснили у повідомленні.

Зауважимо, 4 вересня міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, відповідаючи на запитання про можливе постачання американських далекобійних ракет в Україну, закликав Сполучені Штати “не жартувати про червоні лінії Росії”.

Лавров сказав, що США втрачають з поля зору відчуття “взаємного стримування”, яке лежало в основі балансу безпеки між Москвою та Вашингтоном з часів Холодної війни, і що, мовляв, це небезпечно.

Він прокоментував повідомлення Reuters про те, що США близькі до угоди про постачання Україні крилатих ракет великої дальності JASSM.

Я нічому не здивуюся – американці вже переступили ту планку, яку собі поставили. Їх підбивають, і Зеленський, звичайно, це бачить і цим користується, — сказав Лавров. — Але вони повинні розуміти – вони не повинні жартувати про наші червоні лінії.

Президент РФ Володимир Путін неодноразово погрожував Заходу з початку повномасштабного вторгнення “не намагатися перешкодити Росії”, яка має найбільший у світі арсенал ядерної зброї.

Але Вашингтон і його союзники збільшили військову допомогу Україні, зокрема, надавши танки, сучасні ракети та винищувачі F-16.

Зрештою, регулярні погрози спонукали деяких західних політиків припустити, що ядерна риторика Путіна є блефом і що США та НАТО повинні зробити все, щоб допомогти Україні виграти війну. Зеленський заявив, що вторгнення України в Росію, розпочате 6 серпня, висміює червоні лінії Путіна.

Нещодавно Кремль заявив, що Росія вносить зміни у свою ядерну доктрину. Ворог планує оновити програмний документ, що визначає обставини, за яких РФ може застосувати ядерну зброю.

Читайте також: The Guardian: «Червоні лінії» Путіна – лише слова, РФ – не така сильна, як вважають

  • Президент Естонії Алар Каріс заявив, що союзники по НАТО повинні зробити більше, щоб допомогти захистити Україну, перетнувши всі так звані “червоні лінії”.
  • Британський полковник у відставці Геміш де Бреттон-Гордон, колишній командувач сил НАТО зі швидкого реагування на хімічні, біологічні, радіологічні і ядерні загрози, заявив, що британський прем’єр Кір Стармер повинен якомога швидше дозволити Києву бити ракетами Storm Shadow вглиб РФ.
  • На думку американського військового кореспондента Девіда Акса, російські ядерні погрози можна сприймати як “порожній блеф”, оскільки якщо це не так, тоді ядерний удар був неминучим з 1999 року.

У Білому домі нещодавно розглядали можливість публічного заклику до офіційного запрошення України до НАТО, проте вирішили поки що цього не робити.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22.00 24 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 198 бойових зіткнень.

Литва забезпечить фінансування виробництва українських далекобійних безпілотників. Відповідний Меморандум про взаєморозуміння підписали у Вільнюсі між міністром оборони Рустемом Умєровим та міністром оборони Литви Лаурінасом Кащюнасом.

США дозволили Україні застосовувати далекобійні ракети ATACMS, котрі спільно із британськими Storm Shadow вже використовуються для ударів по російських цілях. Це рішення, ухвалене після тривалих вагань, стало відповіддю на загрозу з боку російських військ, підкріплених солдатами з Північної Кореї.

У НЕК “Укренерго” поінформували, що в усіх регіонах України у понеділок, 25 листопада застосовуватимуть графіки відключення електроенергії. Енергетики закликали до ощадливого споживання світла.