Авіакомпаніям РФ забракло грошей на викуп іноземних літаків
Джерело: росЗМІ
Російським авіакомпаніям не вдається досягти виділення обіцяних коштів із “фонда национального благосостояния” (ФНБ) на викуп іноземних літаків. Загалом перевізникам обіцяли на ці потреби 300 млрд рублів у кредит, проте російське транспортне міністерство не підготувало критеріїв отримання пільгового фінансування.
Зауважується, що, як мінімум, п’ять великих авіакомпаній, окрім “Аэрофлота”, домовилися з іноземними лізингодавцями про викуп літаків. Угоди необхідно закрити найближчими місяцями, оскільки у більшості перевізників терміни отриманих від регуляторів ЄС дозволів закінчуються до 30 вересня. Продовження термінів – малоймовірне, пояснило одне з джерел у міжнародній лізинговій компанії.
Російським авіакомпаніям заборонили використовувати іноземні літаки, віддані в лізинг за старими контрактами, борти вимагали повернути. Росія відмовилася це зробити, тоді літаки почали заарештовувати за кордоном, зокрема й у “дружніх країнах”. Після цього російське транспортне відомство запропонувало авіакомпаніям викупити літаки іноземних лізингодавців коштом ФНБ. Уряд РФ виділив для цього 300 млрд рублів.
Третину виділених коштів, приблизно 90-100 млрд рублів, вже витратили на покупку “Аэрофлотом” 10 Boeing 777-300ER. Джерела вважають, що суму спочатку виділяли лише під потреби національного перевізника. При цьому в березні помічник президента Ігор Левітін говорив, що кошти виділені на галузь загалом. Тоді як відомство й досі не надало на обговорення ні порядок розрахунків, ні критерії відбору претендентів на кошти ФНБ.
“Уральские авиалинии” отримали дозвіл регуляторів США та ЄС на купівлю 19 Airbus, повідомили в компанії. “Руслайн” планує закрити угоду на вісім регіональних CRJ. Компанія вже придбала кілька іноземних літаків власним коштом, кажуть джерела газети на ринку.
Авіакомпаніям також запропонували самостійно викупити літаки за допомогою кредиту.
- Найбільша компанія з обслуговування нафтових родовищ SLB оголосила про припинення постачання товарів та послуг до Росії.
- Японський виробник вантажівок Isuzu Motors Ltd повністю виходить з російського ринку.
- Європейський Союз сперечається з Європейським центральним банком (ЄЦБ) через плани використання прибутків від понад 200 мільярдів євро заморожених активів Російської Федерації для допомоги у відбудові України.
Дрони Служби безпеки України атакували російські склади боєприпасів поблизу тимчасово окупованого Харцизька на Донеччині.
У місті Хуарес, що на мексикансько-американському кордоні навпроти Ель-Пасо (штат Техас), виявлено близько 400 розкладених тіл, серед яких 383 повних людських тіла та 6 часткових.
Військова контррозвідка СБУ у взаємодії з Головнокомандувачем ЗСУ зірвала спробу РФ отримати дані про авіаційну інфраструктуру українських Повітряних Сил.
Американському реперу Каньє Весту заборонили в’їзд до Австралії через антисемітські тексти в його піснях, зокрема трек “Heil Hitler”, який він випустив на 80-ту річницю поразки Третього Рейху.
Хар’юський окружний суд Естонії засудив двох громадян Молдови за підпал українського ресторану “Slava Ukrainа” в Таллінні, який стався в січні 2025 року. За даними слідства, злочин було скоєно на замовлення осіб, пов’язаних з російською військовою розвідкою.