Нафтосервісна компанія SLB повністю припиняє постачання товарів та послуг у РФ
Джерело: сайт компанії SLB.
Найбільша компанія з обслуговування нафтових родовищ SLB оголосила про припинення постачання товарів та послуг до Росії.
У компанії зазначили, що постачання припиняються з усіх об’єктів SLB по всьому світу у відповідь на тривале розширення міжнародних санкцій. До цього компанія припинила постачання зі Сполучених Штатів Америки, Великої Британії, Європейського Союзу та Канади.
Починаючи з березня 2022 року, у SLB вжили добровільних заходів для обмеження своєї діяльності в Росії та оголосили, що не робитимуть нових інвестицій у країну та не впроваджуватимуть нових технологій.
“SLB надзвичайно серйозно ставиться до своєї відповідальності за дотримання законів про експортний контроль та економічні санкції, і компанія підтримує позицію міжнародної спільноти, засуджуючи та закликаючи до припинення війни в Україні”, – йдеться в заяві компанії.
- Японський виробник вантажівок Isuzu Motors Ltd повністю виходить з російського ринку.
- Європейський Союз сперечається з Європейським центральним банком (ЄЦБ) через плани використання прибутків від понад 200 мільярдів євро заморожених активів Російської Федерації для допомоги у відбудові України.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.
Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.