НАТО розглядає можливість «превентивного удару» по РФ – Бауер
Джерело: Роб Бауер в інтерв’ю Аль-Арабія
У НАТО обговорюють можливість завдання превентивних ударів по Росії, у разі збройного конфлікту з Альянсом, повідомив глава військового комітету НАТО Роб Бауер.
Доцільніше не чекати, а завдавати ударів по пускових установках у РФ у разі її агресії. Потрібна комбінація високоточних атак, які виведуть з ладу системи, що використовуються для нападу на нас, і ініціатива має бути за нами, – наголосив Бауер.
رئيس اللجنة العسكرية بالناتو: يجب التفكير في شن ضربة استباقية ضد روسيا #العربية_عاجل
— العربية عاجل (@AlArabiya_Brk) November 25, 2024
Бауер назвав позитивним, що НАТО змінило сприйняття себе як оборонного альянсу. Щобільше, за його словами, змінилася стратегія “сидіти і чекати, коли нападуть” і лише після цього – реагувати.
Він також зауважив, що на цей час “росіяни не є такою загрозою, як у лютому 2022 року, тому у нас є трохи часу, щоб підготуватися”, додавши, що це означає збільшення інвестицій в оборонну промисловість.
Зауважимо, 4 вересня міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, відповідаючи на запитання про можливе постачання американських далекобійних ракет в Україну, закликав Сполучені Штати “не жартувати про червоні лінії Росії”.
Лавров сказав, що США втрачають з поля зору відчуття “взаємного стримування”, яке лежало в основі балансу безпеки між Москвою та Вашингтоном з часів Холодної війни, і що, мовляв, це небезпечно.
Він прокоментував повідомлення Reuters про те, що США близькі до угоди про постачання Україні крилатих ракет великої дальності JASSM.
Я нічому не здивуюся – американці вже переступили ту планку, яку собі поставили. Їх підбивають, і Зеленський, звичайно, це бачить і цим користується, – сказав Лавров. – Але вони повинні розуміти: вони не повинні жартувати про наші червоні лінії.
Президент РФ Володимир Путін неодноразово застерігав Захід, від початку повномасштабного вторгнення, “не намагатися перешкодити Росії”, яка має найбільший у світі арсенал ядерної зброї.
Але Вашингтон і його союзники збільшили військову допомогу Україні, зокрема, надавши танки, сучасні ракети та винищувачі F-16.
Зрештою, регулярні погрози спонукали деяких західних політиків припустити, що ядерна риторика Путіна є блефом, і що США та НАТО повинні зробити все, щоб допомогти Україні виграти війну. Зеленський заявив, що вторгнення України в Росію, розпочате 6 серпня, висміює червоні лінії Путіна.
Нещодавно Кремль заявив, що Росія вносить зміни у свою ядерну доктрину. Ворог планує оновити програмний документ, що визначає обставини, за яких РФ може застосувати ядерну зброю.
Читайте також: The Guardian: «Червоні лінії» Путіна – лише слова, РФ – не така сильна, як вважають
Разом з тим, через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.
- Президент Естонії Алар Каріс заявив, що союзники по НАТО повинні зробити більше, щоб допомогти захистити Україну, перетнувши всі так звані “червоні лінії”.
- Британський полковник у відставці Геміш де Бреттон-Гордон, колишній командувач сил НАТО зі швидкого реагування на хімічні, біологічні, радіологічні і ядерні загрози, заявив, що британський прем’єр Кір Стармер повинен якомога швидше дозволити Києву бити ракетами Storm Shadow вглиб РФ.
- На думку американського військового кореспондента Девіда Акса, російські ядерні погрози можна сприймати як “порожній блеф”, оскільки якщо це не так, тоді ядерний удар був неминучим з 1999 року.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 листопада. З початку доби на цей час зафіксовано 185 бойових зіткнень.
В Україні розпочали перевірки встановлення інвалідності для 1695 посадовців із понад 30 державних органів. Справи, котрі підлягають перегляду, зосереджені на працівниках податкової, прокуратури та митниці. У разі необґрунтованих рішень МСЕК їх переглядатимуть відповідно до постанови уряду.
У НЕК “Укренерго” поінформували, що в усіх регіонах України у вівторок, 26 листопада застосовуватимуть графіки відключення електроенергії. Енергетики закликали до ощадливого споживання світла.
Європейці посилять військову підтримку України, пообіцяв 25 листопада міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус після переговорів зі своїми британськими, французькими, італійськими та польськими колегами про те, як посилити оборонні зусилля, позаяк у партнерів досі існують побоювання через повернення Трампа до Білого дому.
У Збройних силах продемонстрували результати випробування наземних роботизованих комплексів. Загалом перевірили бойові, інженерні та логістичні можливості української техніки в умовах природних і штучних перешкод.