Туреччина веде перемовини з США щодо зняття санкцій з російського «Газпромбанку»
Джерело: Bloomberg
Туреччина прагне скасувати санкції США щодо російського “Газпромбанку”, аби мати змогу й надалі оплачувати за газ з РФ.
Зокрема міністр енергетики Туреччини Алпарслан Байрактар заявив, що без зняття санкцій “ми не зможемо платити Росії”.
“Якщо ми не зможемо платити, ми не зможемо купувати товари”, – сказав він.
Заява турецького міністра посилює напругу між США та країнами Європи – які продовжують купувати російський газ – через запроваджені минулого тижня санкції проти “Газпромбанку”, який залишався основним для переведення платежів після того, як щодо інших банків РФ запровадили обмеження через повномасштабне вторгнення в Україну.
“Якщо не буде винятків, це може стати чимось дуже великим для Туреччини”, – додав Байрактар.
Він назвав попередні відмови від санкцій, пов’язаних з Іраном, прецедентом.
Росія є найбільшим постачальником газу до Туреччини. До прикладу, у 2023 році 42% газу Туреччина імпортувала саме з РФ.
Угорщина, яка також продовжує купувати російський газ, теж розкритикувала санкції проти “Газпромбанку”, мовляв, це – загроза енергетичній безпеці.
Зокрема глава МЗС Угорщини Петер Сіярто минулого тижня заявив, що вони знайдуть рішення для продовження імпорту після перемовин у Стамбулі на рівні міністрів енергетики.
- Бюро ЄС із боротьби з шахрайством (OLAF) ініціювало розслідування щодо можливого реекспорту російської нафти через турецькі порти до країн ЄС.
Четверо космічних туристів повернулися на Землю після того, як здійснили перший пілотований політ над північним та південним полюсами нашої планети.
Пішла з життя зірка Львівського національного драматичного театру імені Марії Заньковецької, народна артистка України Таїсія Литвиненко.
Папа Римський Франциск вперше після того, як його виписали з лікарні два тижні тому, взяв участь у публічних заходах на площі Святого Петра у Ватикані.
На вершині гори Піп Іван випало близько 30 см снігу, сильний вітер та обмежена видимість. Туристів застерегли від походів у гори.
За оцінками аналітиків, темпи російського просування в Україні стабільно знижуються. За березень 2025 року російські підрозділи просунулися на 143 квадратних кілометри, що є найнижчим показником за останні п’ять місяців.