Меркель назвала вторгнення РФ в Україну «фатальною помилкою» Путіна

Джерело: Укрінформ

Ексканцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, що рішення президента РФ Володимира Путіна розпочати війну проти України було його “фатальною помилкою”.

Про це вона сказала 26 листопада під час презентації своїх мемуарів.

За словами Меркель, Росія не повинна перемогти у війні, оскільки незалежність України – в інтересах Заходу.

Відтак, впевнена колишня канцлерка, партнери повинні допомагати Україні.

Водночас Меркель наголосила, що Захід не повинен недооцінювати Путіна, бо це теж буде помилкою. За її словами, навіть якщо Путін переоцінив свої сили щодо України, коли вирішив почати повномасштабну війну, він залишається рішучим та жорстким у своїх рішеннях.

Меркель зачитала уривки зі своїх мемуарів. У книзі описано, як вона 30 листопада 2021 року востаннє брала участь у зустрічі лідерів G7. Тоді американський президент Джо Байден звернув увагу на скупчення військ РФ біля українського кордону.

Путін тоді не був особисто присутнім на зустрічі через пандемію, а приєднався до саміту онлайн. Відтак поспілкуватись з ним особисто і обговорити скупчення військ не вдалось. З тієї ж причини на саміті не було і китайського президента Сі Цзіньпіна, який має вплив на Путіна.

На думку Меркель, бачення ситуації на Заході та у країнах, що розвиваються, сильно відрізнялись, а через пандемію обговорити все між собою лідери з різних куточків світу так і не змогли.

“Напад Путіна на Україну 24 лютого 2022 року фундаментально змінив ситуацію не лише для України, але й для нас, членів НАТО, особливо європейських. У наших власних інтересах, не лише України, щоби Росія не перемогла в цій війні”, – наголошується у її книзі.

Під час презентації Меркель запевнила, що завжди прагнула запобігти війні, однак її меті, знову ж таки, завадила саме пандемія.

За її словами, разом з підтримкою України, Захід також повинен готувати й певні дипломатичні рішення, які мають бути “добре проробленими” і “представленими у правильний момент”.

Насамперед це потрібно на тлі зміни влади у США. Тепер, вважає Меркель, Європа повинна розуміти, що є реалістичним, що є прийнятним або неприйнятним.

“Коли настане такий момент – має вирішувати не одна Україна, але виключно з тими, хто її підтримує… Тоді відбудеться те, чого ми хочемо – щоби Росія не одержала перемоги, а Україна мала мирне майбутнє як суверенна держава”, – мовиться у мемуарах.

Служба безпеки України запобігла диверсії, організованій російською ФСБ на території Кіровоградської області. У результаті спецоперації було затримано 21-річного місцевого жителя, який намагався підпалити електропідстанцію, що забезпечує енергопостачання військового аеродрому та інших стратегічних об’єктів регіону.

Віцепрезидентка ГО “Ла Страда-Україна” Катерина Бороздіна наголосила, що у майже 100% випадках чоловік, який вдарив жінку і не поніс за це покарання, зробить це знову.

Нещодавнє опитування показує, що 82% південнокорейців виступають проти прямих поставок зброї Україні.

Польська влада заарештувала громадянина Німеччини за звинуваченням у посередництві та експорті товарів подвійного призначення до Росії.

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо підтвердив, що прийняв запрошення президента Росії Володимира Путіна взяти участь у параді 9 травня 2025 року, присвяченому 80-й річниці перемоги над фашизмом.