У Кабміні затвердили незалежних членів наглядової ради НЕК «Укренерго»

Джерело: ExPro

Кабінет Міністрів України погодив кандидатури на посади незалежних членів наглядової ради оператора системи передачі НЕК “Укренерго”. Рішення ухвалили 26 листопада.

До складу наглядової ради увійдуть:

  • Патрік Грейхен — колишній очільник аналітичного центру Agora Energiewende в Німеччині, а також державний секретар у Федеральному міністерстві економіки та захисту клімату Німеччини у 2021-2023 роках.
  • Луїджі де Францискі — екс-член наглядової ради “Укренерго”, колишній топ-менеджер італійської енергокомпанії Terna.
  • Єппе Кофод — данський політик, колишній депутат Європарламенту, член Комітету з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також екс-міністр закордонних справ Данії, який під час повномасштабного вторгнення Росії тричі відвідував Україну.
  • Ян Монтелл — колишній голова ради директорів Nord Pool AS та Fingrid Datahub Oy, а нині — голова ради директорів Skarta Energy.

Рішення про затвердження кандидатів стало частиною зусиль уряду щодо посилення корпоративного управління державними компаніями відповідно до міжнародних стандартів і принципів Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), писало ExPro.

Конкурс на посади незалежних членів наглядової ради “Укренерго” було оголошено у жовтні 2024 року. Заявки приймалися з 10 до 31 жовтня. Призначення повного складу незалежних членів ради має завершитися до 9 грудня 2024 року.

Оксфордський університет на церемонії Encaenia вручив почесні докторські ступені за визначні досягнення у своїх професійних сферах вісьмом науковцям. Серед них зокрема історики Сергій Плохій і Тімоті Снайдер.

На Черкащині керівника структурного підрозділу одного з підприємств підозрюють у незаконному видобутку вторинних каолінів. Протиправна діяльність завдала державі понад 190 мільйонів гривень збитків.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Міністерство закордонних справ Ірану викликало тимчасового повіреного у справах України в Тегерані у зв’язку з висловлюваннями окремих українських посадовців щодо дій США та Ізраїлю проти Ісламської Республіки.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.