У Москві заявили про готовність обміняти 630 українських військовополонених

Джерело: The Moscow Times

27 листопада прессекретарка МЗС Росії Марія Захарова повідомила, що Росія нібито готова обміняти 630 українських військовополонених і розпочати підготовку до подальших подібних заходів. У разі, якщо обмін відбудеться, він стане найбільшим за весь час війни.

До актуального списку входять 630 українських військовополонених, яких Росія готова негайно передати Києву на паритетних умовах, – заявила Захарова.

Однак вона розкритикувала дії української сторони, заявивши, що Київ нібито “вимагає передати службовців, які вже повернулися на батьківщину, тих, про кого Москва не має даних, або тих, хто загинув нібито при ударі по СІЗО в Оленівці влітку 2022 року, а також в результаті катастрофи Іл-76 у січні поточного року”.

Найбільший обмін за час війни відбувся в січні цього року, коли кожна зі сторін передала по 195 полонених.

На початку листопада стало відомо про ситуацію з російськими солдатами-строковиками, які, повернувшись із полону, знову вирушають на службу, зокрема до прикордонних регіонів, опиняючись у зоні бойових дій. Родичі і самі солдати РФ повідомляли, що їх не звільняють, попри положення підписаної Росією Женевської конвенції, яка забороняла направляти колишніх полонених у війська.

Раніше представник Головного управління розвідки Андрій Юсов повідомив, що у Росії діє система катувань для українських полонених. За це відповідають окремі люди, яких спеціально навчають тортур.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.

У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.

Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.

Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.

Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.