У Москві заявили про готовність обміняти 630 українських військовополонених
Джерело: The Moscow Times
27 листопада прессекретарка МЗС Росії Марія Захарова повідомила, що Росія нібито готова обміняти 630 українських військовополонених і розпочати підготовку до подальших подібних заходів. У разі, якщо обмін відбудеться, він стане найбільшим за весь час війни.
До актуального списку входять 630 українських військовополонених, яких Росія готова негайно передати Києву на паритетних умовах, – заявила Захарова.
Однак вона розкритикувала дії української сторони, заявивши, що Київ нібито “вимагає передати службовців, які вже повернулися на батьківщину, тих, про кого Москва не має даних, або тих, хто загинув нібито при ударі по СІЗО в Оленівці влітку 2022 року, а також в результаті катастрофи Іл-76 у січні поточного року”.
Найбільший обмін за час війни відбувся в січні цього року, коли кожна зі сторін передала по 195 полонених.
На початку листопада стало відомо про ситуацію з російськими солдатами-строковиками, які, повернувшись із полону, знову вирушають на службу, зокрема до прикордонних регіонів, опиняючись у зоні бойових дій. Родичі і самі солдати РФ повідомляли, що їх не звільняють, попри положення підписаної Росією Женевської конвенції, яка забороняла направляти колишніх полонених у війська.
Раніше представник Головного управління розвідки Андрій Юсов повідомив, що у Росії діє система катувань для українських полонених. За це відповідають окремі люди, яких спеціально навчають тортур.
- За оцінками аналітиків, останнім часом збільшилася кількість випадків страт українських військовополонених, які заохочують російські командири.
- Поблизу Вугледара на Донеччині російські війська розстріляли п’ятьох полонених військовослужбовців.
- Прокуратура розпочала розслідування за фактом розстрілу полонених українських захисників на Покровському напрямку.
- Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець 6 жовтня повідомив про черговий випадок воєнного злочину російських військ — розстріл беззбройних українських військовослужбовців у Нью-Йорку, що на Донеччині.
- 1 жовтня Офіс Генпрокурора повідомив про початок розслідування розстрілу 16 українських військовополонених на Покровському напрямку. Це наймасовіший відомий випадок розстрілу українських військовополонених на лінії фронту.
У п’ятницю, 4 липня, поблизу тимчасово окупованого селища Стрілкове на Херсонщині підірвався автомобіль Chevrolet Aveo. Внаслідок вибуху загинули троє військових із російського центру безпілотних систем “Барс-Сармат”.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
Російські цивільні літаки, які мали замінити Boeing і Airbus після запровадження західних санкцій, суттєво подорожчали, хоча серійне виробництво досі не розпочалося. Про це свідчить протокол наради у мінтрансі РФ за участю представників авіакомпаній, держкорпорації РФ “Ростех”, Об’єднаної авіабудівної корпорації (ОАК) та Росавіації.
Під час обстрілу російськими дронами по Полтаві 3 липня загинув 21-річний Олександр Ляшик, котрий працював у Полтавській ОВА.