У Москві заявили про готовність обміняти 630 українських військовополонених
Джерело: The Moscow Times
27 листопада прессекретарка МЗС Росії Марія Захарова повідомила, що Росія нібито готова обміняти 630 українських військовополонених і розпочати підготовку до подальших подібних заходів. У разі, якщо обмін відбудеться, він стане найбільшим за весь час війни.
До актуального списку входять 630 українських військовополонених, яких Росія готова негайно передати Києву на паритетних умовах, – заявила Захарова.
Однак вона розкритикувала дії української сторони, заявивши, що Київ нібито “вимагає передати службовців, які вже повернулися на батьківщину, тих, про кого Москва не має даних, або тих, хто загинув нібито при ударі по СІЗО в Оленівці влітку 2022 року, а також в результаті катастрофи Іл-76 у січні поточного року”.
Найбільший обмін за час війни відбувся в січні цього року, коли кожна зі сторін передала по 195 полонених.
На початку листопада стало відомо про ситуацію з російськими солдатами-строковиками, які, повернувшись із полону, знову вирушають на службу, зокрема до прикордонних регіонів, опиняючись у зоні бойових дій. Родичі і самі солдати РФ повідомляли, що їх не звільняють, попри положення підписаної Росією Женевської конвенції, яка забороняла направляти колишніх полонених у війська.
Раніше представник Головного управління розвідки Андрій Юсов повідомив, що у Росії діє система катувань для українських полонених. За це відповідають окремі люди, яких спеціально навчають тортур.
- За оцінками аналітиків, останнім часом збільшилася кількість випадків страт українських військовополонених, які заохочують російські командири.
- Поблизу Вугледара на Донеччині російські війська розстріляли п’ятьох полонених військовослужбовців.
- Прокуратура розпочала розслідування за фактом розстрілу полонених українських захисників на Покровському напрямку.
- Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець 6 жовтня повідомив про черговий випадок воєнного злочину російських військ — розстріл беззбройних українських військовослужбовців у Нью-Йорку, що на Донеччині.
- 1 жовтня Офіс Генпрокурора повідомив про початок розслідування розстрілу 16 українських військовополонених на Покровському напрямку. Це наймасовіший відомий випадок розстрілу українських військовополонених на лінії фронту.
27 листопада президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Генеральним секретарем НАТО Марком Рютте. Сторони обговорили наслідки удару по Дніпру, запити України до Альянсу та ризики, які створює співпраця РФ з Іраном та КНДР.
У Фінляндії 75 жінок розпочали підготовку до можливої війни з Росією.
Під час повітряної тривоги в Одеській області жінка телефонувала в Державну службу з надзвичайних ситуацій і вимагала “дати відбій”.
Дослідники Бірмінгемського університету вперше успішно визначили точну форму фотона.
Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп нині розглядає генерал-лейтенанта у відставці Кіта Келлога на посаду спеціального посланника з питань російсько-української війни.