Розвідка США вважає що дозвіл на атаку ракетами по території РФ не спровокує ядерного удару

Джерело: Reuters

Рішення президента США Джо Байдена завдати ударів американськими ракетами углиб РФ не збільшило ризик ядерної атаки, навіть на попри погрозливу риторику у Кремлі.

Про це агентству повідомили одразу п’ять джерел, ознайомлені з даними американської розвідки – два високопосадовці, законодавець та помічник конгресмена.

При цьому джерела наголосили, що Росія, ймовірно, посилить кампанію саботажу проти Європи, аби збільшити тиск на Захід через його підтримку України.

Зазначається, що американська розвідка сім місяців вивчала дані і дійшла висновку, що дозвіл на удари західними ракетами по російській території не призведе до ядерної ескалації.

“Оцінки були послідовними: ATACMS не змінював ядерні розрахунки Росії”, – повідомив помічник конгресмена.

Навіть удар РФ по Дніпру новою балістичною ракетою, який, як вважають аналітики, був попередженням США і Європі, не змінив цього висновку.

Одне з джерел зауважило, що хоча за оцінками США Росія насправді утримається від ядерної атаки, все ж РФ намагатиметься відповідати тому, що вона вважає ескалацією. І удар новою ракетою був частиною цих зусиль.

Джерела додали, що саме дані розвідки допомогли врівноважити дебати у Білому домі щодо того, чи варто давати дозвіл на атаки углиб Росії, оскільки дехто остерігався саме ядерної відповіді Кремля.

Зараз американські посадовці вважають, що ці ядерні побоювання були перебільшені, але наголошують, що ситуація в Україні залишається небезпечною і загалом ядерна ескалація ймовірна.

Занепокоєні у США і тим, що відповіддю Росії на дозвіл Байдена можуть стати диверсії у Європі.

Російський співак Шаман, автор пісні “Я русский” і активний прихильник вторгнення Росії в Україну, підтримав мілітаризацію російських дітей.

Президент РФ Володимир Путін пригрозив новими ударами ракетою “Орєшнік” по Україні, зокрема й про можливість атаки на “центри ухвалення рішень у Києві”.

Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Герман Сметанін повідомив, що з 54 000 мінометних мін, які мали підозру на нештатне спрацювання, близько 24 000 підлягають поверненню. Це становить менш як 1% боєприпасів, виготовлених цього року.

У Люблінському воєводстві співробітники Агентства внутрішньої безпеки Польщі (ABW) затримали громадянина Німеччини за незаконну торгівлю обладнанням, яке використовувалося на військових заводах у Росії.

Служба безпеки затримала вісьмох осіб у чотирьох регіонах України, які намагались зірвати мобілізацію.