Працівників можна забронювати лише після трьох місяців роботи: нові правила — ЄБА
Джерело: Європейська бізнес асоціація
Підприємства відтепер зможуть бронювати військовозобов’язаних співробітників, які працюють не менше трьох місяців. Проте після впровадження податкових змін цей термін скоротиться до одного місяця.
Згідно з інформацією Європейської бізнес-асоціації, до 28 лютого 2025 року всі компанії мають перепідтвердити статус критичності, щоб продовжувати здійснювати нові бронювання. До цієї дати зберігаються чинні бронювання та статуси, але нових співробітників можна буде забронювати лише після оновлення статусу. Надалі процес бронювання відбуватиметься через портал “Дія”.
Для отримання статусу критичності підприємство повинне відповідати щонайменше трьом критеріям, два з яких є обов’язковими. Це відсутність податкової заборгованості та середня заробітна плата на підприємстві і для працівника, якого бронюють, не менше ніж 20 тисяч гривень за останній звітний період. Третій критерій визначається серед загальних, регіональних або галузевих показників, розроблених профільними міністерствами чи обласними військовими адміністраціями.
Підприємства оборонно-промислового і паливно-енергетичного комплексів можуть забронювати 100% своїх працівників. Інші компанії мають квоту 50%. Компанії-нерезиденти подаватимуть списки через Мінекономіки, а не через “Дію”.
Бронюванню підлягають лише основні працівники, які не є сумісниками та не заброньовані в інших компаніях. Скасувати бронювання можна, але не частіше одного разу на місяць, за винятком особливих підстав, наприклад, звільнення.
- Міністерство оборони України відмовило ТОВ “Балістика” у праві бронювати працівників, які займаються виробництвом спорядження для Збройних сил. Комісія відомства вирішила, що підприємство не відповідає критеріям, необхідним для надання статусу критично важливого, який дозволяє бронювання робітників.
- Кабінет міністрів України запровадив зміни до правил, що визначають підприємства, установи та організації, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення під час особливих періодів.
Сьогодні, 28 листопада, у США відзначають День подяки – державне свято, присвячене врожаю та іншим благословенням минулого року.
28 листопада, у вечірньому відеозверненні, президент Володимир Зеленський прокоментував погрози глави РФ Володимира Путіна, зазначивши, що той демонструє свої ракети, засвідчуючи готовність продовжувати війну та зривати мирні ініціативи, зокрема зусилля обраного 47-м президентом США Дональда Трампа.
Після смерті Джона Тіннісвуда з Великої Британії у віці 112 років титул найстарішого чоловіка у світі перейшов до бразильця Жоао Маріньо Нето, якому на 28 листопада виповнилося 112 років і 54 дні.
У Луцьку, під час ракетного обстрілу сьогодні вранці, в укритті обласного перинатального центру молода жінка народила дитину.
Ввечері 28 листопада у різних містах Грузії розпочалися мітинги одразу після заяви премʼєр-міністра країни Іраклій Кобахідзе про призупинення вступу до ЄС.