У Києві рятувальники виявили залишки ворожої ракети Х-55 після ранкового обстрілу
Джерело: ДСНС
28 листопада піротехніки ДСНС виявили залишки російської авіаційної крилатої ракети Х-55 в одному з районів столиці після масованого удару.
Попри те, що уламки не становили прямої загрози для населення, все ж могли стати небезпечними без оперативного втручання.
Надзвичайники нагадали усім громадянам:
- Якщо ви побачили підозрілий предмет, не підходьте і не торкайтеся його.
- Одразу повідомте про знахідку за номером “101”.
- Пам’ятайте, що те, що здається безпечним, може приховувати смертельну небезпеку.
Дайте можливість професіоналам ДСНС виконати свою роботу, аби захистити вас та ваших близьких. Підтримаймо їх своєю пильністю та обачністю! Бережіть себе та своїх близьких! – закликали у ДСНС.
Зауважимо, нещодавно поліцейські вибухотехніки знешкодили касетну бойову частину ворожої ракети, котра не здетонувала на Кіровоградщині.
Раніше на Сумщині вибухотехніки поліції знешкодили бойову частину російської ракети Х-59.
Також на Вінниччині піротехніки Державної служби з надзвичайних ситуацій України знищили бойову частину ракети Х-101.
Окрім того, на Сумщині вибухотехніки поліції знищили 500-кілограмову авіабомбу росіян з універсальним модулем планерування і корекції.
Виявлена авіабомба впала в одному з сіл Охтирського району, неподалік від кордону. Після влучання в будинок, вона пробила дах, стіни, проорала двір та зупинилася поряд із господарською будівлею. На щастя, не вибухнула.
Зауважимо, від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україні кількість піротехніків ДСНС зросла втричі – з 600 до 1 700 осіб. У МВС зазначили, що, з огляду на рівень замінування України, кількість піротехніків збільшуватиметься і надалі.
З початку повномасштабного вторгнення РФ на територію України піротехніки ДСНС вилучили та знешкодили понад 464 тисячі вибухонебезпечних предметів, в тому числі 3 145 авіаційних бомб. Робота зі знешкодження вибухонебезпечних предметів продовжується і в зимовий період, однак може дещо обмежуватися залежно від погодних умов.
Основними районами виконання піротехнічних робіт є Донеччина, Миколаївщина, Харківська область, Херсонська область. Крім того, роботи також проводяться і на Сумщині, Чернігівщині та Київщині.
- З початку року завдяки роботі піротехнічних підрозділів українським аграріям повернуто у використання вже понад 200 тисяч гектарів земель сільгосппризначення, запланованих до першочергового обстеження та розмінування.
- Перший заступник міністра оборони України Олександр Павлюк розповів, що Міноборони покращує якість та швидкість розмінування, оскільки “лише на очищені території повернуться люди, бізнес, робота і нормальне життя”.
- Міністр національної оборони Литви Арвідас Анушаускас висловив вдячність главі Міноборони оборони Греції Нікосу Дендіасу у Вільнюсі за приєднання до коаліції з розмінування України.
- Японія планує приєднатися до багатонаціонального проєкту з розмінування територій України.
- Перший заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Олександр Павлюк під час зустрічі з надзвичайним і повноважним послом Турецької Республіки в Україні Мустафою Левентом Більгеном закликав Туреччину до співпраці у розмінуванні територій.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.
Рішення адміністрації Дональда Трампа зупинити частину військової допомоги Україні стосувалось озброєння, вже розміщеного на складах у Польщі.
Народний депутат Олексій Гончаренко та Центр стратегічних комунікацій спростували інформацію щодо скасування американських санкцій проти Росії.