Греція приєдналася до коаліції з розмінування України на чолі з Литвою та Ісландією

Джерело: LRT

Міністр національної оборони Литви Арвідас Анушаускас висловив вдячність главі Міноборони оборони Греції Нікосу Дендіасу у Вільнюсі за приєднання до коаліції з розмінування України.

Анушаускас подякував Греції за приєднання до коаліції з розмінування на чолі з Литвою та Ісландією.

Ми повинні продовжувати посилати чітке повідомлення про нашу тверду відданість продовженню підтримки України, — зазначив литовський міністр.

Станом на сьогодні до розмінування території України вже приєдналися понад 20 країн. У межах ініціативи Литва спорядить Силам оборони бронетранспортери та виділить €1,2 млн на програму підтримки НАТО України.

2 грудня 2023 року міністр національної оборони Литовської Республіки Арвідас Анушаускас презентував оновлену концепцію “Коаліції з розмінування” заступникові міністра оборони України Юрію Джигиру під час його візиту до Вільнюса.

Концепція містить у собі як елементи гуманітарного розмінування звільнених окупованих територій, так і бойового розмінування на лінії зіткнення з ворогом.

За словами Арвідаса Анушаускаса, для литовської сторони реалізація цього питання є основним пріоритетом в наданні допомоги Україні на 2024-2026 роки.

До протимінної коаліції запланували приєднатися 22 країни.

Нардепка від партії “Слуга народу” Мар’яна Безугла заявила, що вважає виплати військовослужбовцям надмірними й додала, що “цінності не в грошах”.

Протягом дня, 12 квітня, російські війська здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 112 вибухів. 

Високопоставлені посадовці США в п’ятницю, 12 квітня, заявили, що Китай підтримує військові зусилля Росії в Україні, допомагаючи Москві нарощувати оборонне виробництво за допомогою великої кількості верстатів, мікроелектроніки, технологій безпілотників і крилатих ракет.

Посли України в США Оксана Маркарова повідомила, що лідери 15 протестантських конфесій України написали листа до спікера Конгресу Майка Джонсона та Палати представників США.

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що якщо Росія переможе у війні, це стане “поворотним моментом в історії” й закликав надати Україні необхідну зброю.