Імовірно, Росія має лише кілька ракет «Орєшнік» – британська розвідка
Джерело: Міноборони Великої Британії
У британській розвідці повідомили деталі про російську ракету “Орєшнік”, зауважуючи, що, наймовірніше, в арсеналі окупантів лише кілька таких ракет.
Окупанти запустили “Орієшнік” – балістичну ракету середньої дальності (БРСД) – по заводу боєприпасів у Дніпрі 21 листопада.
Загалом дальність БРСД сягає від 3000 до 5500 км. У випадку атаки по Дніпру “Орєшнік” здолав трохи більше за 800 км.
Розвідники нагадали, що РФ офіційно вийшла з Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності у лютому 2019 року. Умови Договору забороняли розробку та виготовлення балістичних ракет середньої дальності.
Однак, додали фахівців, розробляти “Орєшнік” Росія, наймовірніше, почала ще до того часу.
“Цілком ймовірно, що система є варіантом балістичної ракети РС-26 “Рубєж”, яку вперше випробували у 2011 році”, – мовиться у звіті.
Боєзаряд запущеної по Дніпрі ракети складався із шести груп по шість боєголовок (загальною кількістю у 36 суббоєприпасів), які рухаються із гіперзвуковою швидкістю (понад п’ять махів) перед ударом.
“Використання цієї експериментальної системи проти України майже напевне було задумане як стратегічне послання після використання Україною західних ракет по Росії. У РФ, найімовірніше, є лише кілька ракет “Орєшнік”, які ще не надійшли у серійне виробництво. Ця ракета, найімовірніше, буде набагато дорожчою за всі інші ракети, які Росія зараз використовує проти України”, – резюмували розвідники.
- Президент РФ Володимир Путін пригрозив новими ударами ракетою “Орєшнік” по Україні, зокрема й про можливість атаки на “центри ухвалення рішень у Києві”.
- Керівник Центру протидії дезінформації при Раді нацбезпеки та оборони Андрій Коваленко прокоментував заяви глави РФ Володимира Путіна, наголосивши, що той вирішив зробити ставку на інформаційне залякування.
Більшість українців, чиї міста були окуповані російськими силами на початку повномасштабного вторгнення, не виїжджали з…
З 1 грудня процес бронювання працівників зазнає змін: відтепер заявки прийматимуться виключно онлайн через спеціальний сервіс, що спростить і пришвидшить обробку документів.
Британські війська повинні допомагати захищати кордон України в рамках будь-якої мирної угоди. Про це заявив Борис Джонсон в інтерв’ю Telegraph’s Ukraine: The Latest podcast. На думку політика, військові з Великої Британії можуть бути направлені в Україну для підтримки режиму припинення вогню.
Коли російські ракети в перші хвилини повномасштабного вторгнення почали руйнувати українські міста, головний сержант Сил спеціальних операцій ЗСУ із позивним “Кремінь” без вагань прийняв рішення.
Дослідження підтвердило: гнучкість тіла пов’язана з тривалістю життя. Люди з найбільш скованими суглобами мають більший ризик передчасної смерті.