МЗС України засудило розгін протесту у Тбілісі
Джерело: МЗС України
Міністерство закордонних справ України засудило застосування сили проти мирного протесту в Тбілісі та закликало грузинську владу поважати право громадян на мирні акції.
У заяві назвали загострення внутрішньополітичної ситуації в Грузії наслідком численних порушень на парламентських виборах 26 жовтня. Україна закликала розслідувати всі зафіксовані порушення та притягнути винних до відповідальності.
Крім того, МЗС відреагувало на рішення грузинської влади зупинити євроінтеграцію.
“Україна розчарована рішенням уряду Грузії зупинити до 2028 року переговори про вступ до ЄС. Це рішення, як і застосування сили проти мирної акції протесту, є свідченням згортання демократичних процесів в країні на догоду Москві. Не дарма керівництво Грузії вже отримало публічну похвалу від Кремля за дії всупереч європейському вибору власного народу”, – йдеться у повідомленні.
МЗС закликало уряд Грузії поважати прагнення переважної більшості грузинського народу бути частиною вільної та демократичної Європи, а також повернутися до виконання всіх реформ, необхідних для набуття країною членства в ЄС.
Нагадаємо, 28 листопада у Грузії почались чергові мітинги після того, як чинний уряд відмовився від вступу до ЄС. Уночі правоохоронці намагались розігнати мітингарів біля будівлі парламенту, застосовуючи спецзасоби.
- Понад 90 співробітників міністерства закордонних справ Грузії поширили спільну заяву, виступивши проти рішення уряду про зупинення вступу країни до Євросоюзу.
- Під час першого засідання парламенту Грузії XI скликання протестувальники провели акцію біля будівлі законодавчого органу, закидавши її яйцями.
- Партія “Грузинська мрія”, що займає проросійську позицію, оголосила про перемогу на жовтневих виборах. Вона набрала 54% голосів після проведеної кампанії, де попередила грузинів: приєднаєтесь до Заходу – повторите долю України.
З 1 грудня процес бронювання працівників зазнає змін: відтепер заявки прийматимуться виключно онлайн через спеціальний сервіс, що спростить і пришвидшить обробку документів.
Британські війська повинні допомагати захищати кордон України в рамках будь-якої мирної угоди, заявив Борис Джонсон в інтерв’ю Telegraph’s Ukraine: The Latest podcast. На думку політика військові з Великої Британії мажуть бути направлені в Україну для підтримки режиму припинення вогню.
Коли російські ракети в перші хвилини повномасштабного вторгнення почали руйнувати українські міста, головний сержант Сил спеціальних операцій ЗСУ із позивним “Кремінь” без вагань прийняв рішення.
Дослідження підтвердило: гнучкість тіла пов’язана з тривалістю життя. Люди з найбільш скованими суглобами мають більший ризик передчасної смерті.
29 листопада Президент України Володимир Зеленський призначив на посаду командувача Сухопутних військ ЗСУ Михайла Драпатого. Верховний головнокомандувач аргументував це тим, що у нового керівника є великі здобутки в обороні Харківського напрямку.