Французькі депутати закликали міністра оборони направити військових інструкторів в Україну

Джерело: Фредерік Петі/X

П’ятеро французьких депутатів від різних політичних груп звернулися до міністра оборони країни Себастьяна Лекорню із закликом відправити військових інструкторів в Україну.

У спільному листі парламентарі наголосили, що жорстокість боїв і зростаючий тиск з боку Росії на Донбасі змушують вважати, що навчання, котрі проводить французька армія на території Франції та Польщі, “мають продовжуватися вже безпосередньо на українській землі”.

Ми підтримуємо пропозицію створення європейської коаліції з надання військових інструкторів Україні. Франція може стати рушійною силою цієї коаліції разом із військовими Великої Британії, Польщі, країн Балтії та Скандинавії, — мовиться у заклику.

Депутати аргументували, що у той час, як Російська Федерація залучає тисячі північнокорейських солдатів для боротьби проти української армії, відповідь має полягати у збільшенні прямої підтримки України.

Ми не закликаємо відправляти солдатів для участі в бойових діях проти російської армії, але виступаємо за направлення військових інструкторів, які навчатимуть українських солдатів на їхній території, захищаючи так їхню цілісність і наші демократичні цінності, — наголосили союзники.

У заклику додали, що з огляду на можливі перспективи переговорів, Франція та європейські країни не повинні демонструвати слабкість чи дозволяти Кремлю диктувати свої “червоні лінії”, резюмуючи, що навчання на території України сьогодні є важливим для “підтримки обороноздатності, захисту життів та перемоги в цій війні”.

Раніше президент Франції Емманюель Макрон наголосив на спільному усвідомленні європейськими країнами необхідності бути готовими до можливого нападу Росії у найближчі роки. Макрон під час зустрічі з лідерами парламентських фракцій заявив, що підтримка Києва з боку Франції “не має меж”, а стосовно союзників він сказав, що їм час активізуватися й “не бути боягузами”.

Згодом він знову висловився щодо відправлення військ своєї держави в Україну. Пізніше він повторив власну заяву. Макрон заявив про готовність відправити французьких військових до України, якщо війська РФ просунуться до Києва чи Одеси.

У червні стало відомо, що Франція продовжує тренувальну місію в Україні: кілька союзників отримали запрошення направити своїх військових у зону бойових дій для підготовки українських армійців. Список країн показує, як ініціатива розділяє західних прихильників.

У російській держдумі негативно зреагували на нещодавні заяви президента Франції Емманюеля Макрона щодо ймовірності відправки французьких військових в Україну.

 

Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.

Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.

Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що  Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання. 

Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.

Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.