«Укренерго»: світло відключатимуть протягом 14 годин
Джерело: Укренерго
У НЕК “Укренерго” повідомили, що в усіх регіонах України у вівторок, 3 грудня, застосовуватимуть графіки відключення електроенергії. Енергетики закликали до ощадливого споживання світла.
Для побутових споживачів:
- 07:00 – 08:00 — одна черга відключень
- 08:00 – 19:00 — дві черги відключень
- 19:00 – 21:00 — одна черга відключень
Тоді як для промисловості та бізнесу обмеження застосовуватимуть з 6:00 – 22:00.
Причина тимчасового посилення обмежень – пошкодження енергообʼєктів під час масованої ракетно-дронової атаки 28 листопада.
Нині енергетики працюють над тим, щоб якнайшвидше повернути в роботу пошкоджене ворогом обладнання.
Час застосування та обсяг обмежень протягом доби можуть змінитись. Актуальну інформацію про графіки відключень в певному регіоні можна дізнатися на сайті чи офіційних сторінках обленерго у соцмережах.
У компанії нагадали, що Укренерго визначає лише кількість черг, які мають бути знеструмлені. Тоді як графіки відключень для кожної окремої черги – визначають обленерго.
Енергетики закликали споживати електроенергію ощадливо.
Додамо, вранці 28 листопада росіяни здійснили вже 11-ту з початку року масовану ракетно-дронову атаку на українську енергосистему.
Пошкоджено енергооб’єкти у кількох регіонах. Аварійно-відновлювальні роботи почались одразу після скасування повітряної тривоги.
Раніше у компанії Yasno пояснили, що таке черги відключення світла та як вони працюють.
Черга – це група споживачів, яка споживає певну кількість електроенергії. Загалом таких черг 6. Чим більшим є дефіцит електроенергії в системі, тим більше черг споживачів вимикають одночасно під час стабілізаційних обмежень:
- Якщо обмежують лише одну чергу відключень, то це означає, що світла у споживачів може не бути до 4 годин на добу.
- Якщо одночасно обмежують 2 черги відключень – 8 годин на добу.
- 3 черги відключень – 12 годин на добу.
- 4 черги відключень – понад 12 годин, а також вимкнення у світло-сірих зонах графіків.
- Якщо обмежують 5 або 6 черг одномоментно, то це означає, що почалися екстрені відключення світла і графіки не працюють.
Зауважимо, вранці 28 листопада РФ двічі атакувала Україну ракетами. Загалом ворог застосував 188 засобів повітряного нападу. Головна ціль ворога – енергетичні об’єкти. Станом на зараз відомо, що були влучання у критичні об’єкти у низці регіонів. Чи не найбільше атакували об’єкти у західних областях – на Львівщині, Волині, Хмельниччині, Прикарпатті, Рівненщині.
- У жовтні очільник Міненерго Герман Галущенко заявляв, що Україна здатна пройти зиму без вимкнень світла, якщо російська армія не обстрілюватиме енергетичну інфраструктуру.
- Також Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) попередило, що зима 2024-2025 стане для України “найсуворішим випробуванням” через значну кількість зруйнованих та пошкоджених енергооб’єктів.
- Окрім того, глава МЗС Сибіга наголошував, що напередодні зими РФ готує удари по критичних об’єктах ядерної енергетики України.
- Генеральний директор енергопостачальної компанії Yasno Сергій Коваленко повідомив, що аварійні відключення електроенергії, запроваджені через масовану атаку на енергетичну інфраструктуру, за прогнозом можуть тривати до 20:00.
Посадовці Міноборони США підтвердили, що адміністрація президента США Джо Байдена звернеться до Конгресу із запитом на додаткове фінансування для підтримки України у 24 млрд доларів.
Українська розвідка опублікувала перехоплення розмови російських військових на Донеччині, в якій командир одного з підрозділів РФ наказує стратити українського військовополоненого.
Високопосадовець НАТО підтвердив, що Франція та Велика Британія розмірковують над тим, аби розмістити свої війська в Україні.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 2 грудня. Загалом від початку цієї доби відбулося 193 бойових зіткнення.
2 грудня голова Міжнародного кримінального суду суддя Томоко Акане заявила, що загрози, перед якими постає інституція, зокрема можливі санкції з боку США та ордери на арешт співробітників, видані Росією, “піддають ризику саме існування суду”.