Посли G7 наголосили, що свобода преси є важливою для просування України до НАТО
Джерело: G7
У G7 вважають свободу преси важливим фактором, що прискорить просування України на євроатлантичному шляху. Такими висновками поділилися на своїх сторінках посли “Великої сімки”.
“Посли G7 провели цінний обмін думками з незалежними журналістами України щодо сучасного медіапростору. Свобода преси та плюралізм мають важливе значення для зміцнення демократії, підтримки політичних дебатів і просування України на євроатлантичному шляху”, – зазначили дипломати.
Напередодні голова ЦПК Віталій Шабунін заявив, що у Верховній Раді України пропонують ухвалити законопроект №10242, який дозволить правоохоронцям проводити слідчі дії проти журналістів.
Медійна спільнота виступила проти. Зокрема, журналіст-розслідувач Михайло Ткач вважає, що таке рішення надасть можливість правоохоронцям масштабно посилити контроль над журналістами та їхніми джерелами.
Серед тих, хто зареєстрував таку законодавчу ініціативу, є нардепи Максим Бужанський та Мамоян Суто, про діяльність яких журналісти зробили чимало розслідувань.
- Генеральний секретар НАТО Марк Рютте попередив обраного президента США Дональда Трампа, що Сполучені Штати Америки можуть постати перед “страшною загрозою”, якщо Україну підштовхнуть до “поганої угоди”.
- Новообраний президент США Дональд Трамп та його команда усвідомлює, що Україна не піде на ультиматуми РФ.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.
Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.