У Литві відмовилися від російської на іспитах з водіння
Джерело: lrt
З січня 2025 року іспити з водіння в Литві проводитимуться виключно литовською або іншими офіційними мовами Європейського Союзу, за винятком випадків, котрі стосуються громадян України.
Відповідну зміну затвердили наказом міністерки внутрішніх справ Агне Білотайте. Її мета — підтримати використання державної мови, сприяти інтеграції іноземців у суспільне життя та покращити співпрацю з іншими країнами-членами ЄС.
Це рішення допомагає зменшити вплив зовнішніх загроз на національну безпеку. Ми дотримуємося чіткої позиції: державні послуги у Литві не повинні надаватися мовою країни-агресора. Як країна ЄС, ми забезпечуємо доступ до послуг усіма офіційними мовами Союзу. Виняток передбачено для українців, котрі проживають у Литві та мають тимчасовий захист ЄС, — заявила міністерка.
Згідно з наказом, теоретичний іспит проводитиметься литовською або будь-якою іншою офіційною мовою ЄС. Під час практичного іспиту кандидати, які не володіють жодною з цих мов, зможуть скористатися послугами перекладача. Переклад здійснюватиметься з вибраної офіційної мови ЄС або на неї. Тоді як для осіб, котрі почали підготовку до іспиту за старими правилами, передбачено перехідний період.
- У Литві анулюватимуть посвідки на проживання для білорусів та росіян через часті поїздки на батьківщину, якщо ті їздитимуть на батьківщину більше одного разу на місяць. Відповідний законопроєкт внесли до Сейму.
- 20 червня Сейм Латвії ухвалив поправки до Закону про імміграцію. Відтепер майже усі громадяни РФ, що проживають у Латвії, зобов’язані складати іспит з латиської мови, щоб зберегти право на проживання у країні.
- 18 січня Латвія розпочала процес депортації щодо 985 громадян Російської Федерації.
У тимчасово окупованому Мелітополі (Запорізька область) знищено російську станцію управління військами, а разом з нею – і п’ятьох окупантів.
В мобільному застосунку для військовозобов’язаних “Резерв+” запустили функцію оплати штрафів за порушення правил військового обліку.
У Кремлі повідомили, що у Росії діє “військова цензура” та виключили повернення вільних ЗМІ.
Чинному народному депутату України, який з листопада 2024 року перебуває під вартою за державну зраду, оголосили нову підозру. Правоохоронці не вказують прізвища фігуранта, але з матеріалів справи зрозуміло, що мова йде про Євгена Шевченка.
У Словаччині скасували фестиваль, на якому повинен був виступати американський репер Ye (Каньє Вест).