У Латвії майже усіх росіян зобов’яжуть складати іспит на знання мови

Джерело: Delfi

20 червня Сейм Латвії ухвалив поправки до Закону про імміграцію. Відтепер майже усі громадяни РФ, що проживають у Латвії, зобов’язані складати іспит з латиської мови, щоб зберегти право на проживання у країні.

Нові правила поширюватимуться на росіян, що оформляли постійну посвідку на проживання за законом “Про в’їзд і перебування в Латвійській Республіці іноземців та осіб без громадянства”, котрий втратив чинність.

Раніше в Латвії потрібно було скласти цей іспит тим громадянам РФ, які отримували постійний дозвіл на проживання за імміграційним законом, що набрав чинності в травні 2003 року — це трохи більш як 25 тисяч осіб.

Читайте також: В ЄС збільшується кількість видворень громадян РФ: найчастіше росіян висилає Німеччина

Зміни можуть торкнутися майже п’яти тисяч росіян у Латвії. Тоді як особи старше 75 років звільнятимуться від складання іспиту.

Зауважимо, у січні у Латвії надіслали попередження про депортування 1167 громадянам РФ, що не виконали вимоги поправок до закону про імміграцію та не подали документи для отримання дозволу на проживання в країні.

Вже 18 січня Латвія розпочала процес депортації щодо 985 громадян Російської Федерації.

Своєю чергою, представниця міністерства закордонних справ РФ Марія Захарова порівняла з “фашистськими звірствами” масове видворення російських громадян з Латвії.

Читайте також: Путін посилює інформаційні умови для майбутньої ескалації проти країн Балтії – ISW

  • Прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас заявила, що уряд країни шукає юридичні механізми для депортації осіб, які захочуть отримати громадянство країни-агресорки.
  • Служба держбезпеки Латвії затримала чотирьох громадян країни за підозрою в співпраці з російськими спецслужбами.
  • Національна рада з електронних ЗМІ Латвії (NEPLP) ухвалила рішення закрити доступ до трьох російських сайтів – wagner2022.ru, dentv.ru і yapolitic.ru.
  • У Литві мають намір позбавити громадянства російську балерину Ілзе Лієпу через підтримку нею російсько-української війни.

Працівники “Голосу Америки” отримали електронного листа від відділу кадрів, в якому йшлося про їх переведення в оплачувану адміністративну відпустку, згідно з копією службової записки, що потрапила в розпорядження телеканалу ABC News.

15 березня Агентство США з глобальних медіа (USAGM) повідомило Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода про припинення федеральної грантової угоди, яка фінансувала діяльність організації по всьому світу.

Французький президент Еммануель Макрон повідомив, що низка європейських та неєвропейських країн висловила бажання приєднатися до коаліції для розгортання військ в Україні.

Увечері 15 березня у Чернігові російські безпілотники атакували багатоповерхівку та приватні будинки.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом  на 22:00 15 березня. Від початку цієї доби відбулося 128 бойових зіткнень.