В ЄС збільшується кількість видворень громадян РФ: найчастіше росіян висилає Німеччина

Джерело: росЗМІ

У 2023 році російським громадянам видали понад сім тисяч приписів залишити територію Європейського Союзу, що на 34% більше проти показника 2022 року.

Так, минулого року кількість виданих розпоряджень зросла на 34%. Толі як 2022 року документи отримали лише 5380 росіян, а 2021 — 4920 громадян РФ.

Уточнюється, що припис залишити Європейський Союз видається громадянам, які перебувають на території ЄС незаконно. До категорії належать як нелегальні мігранти, так і ті, хто в’їхав у країну законно, але згодом залишився на незаконних підставах.

Найчастіше росіян висилає Німеччина – 2000 осіб. За рік кількість відповідних розпоряджень у ФРН країні зросла на 154%. Так, у 2022 році документи отримали лише 785 російських громадян. На другому місці за висилкою росіян — Франція, звідти депортували 1115 росіян, показник зріс на 20% за рік.

Окрім того, до десятки країн, які видали російським громадянам приписи залишити ЄС, увійшли Фінляндія, Польща, Швеція, Литва, Естонія, Хорватія, Нідерланди та Австрія.

Зауважимо, раніше Латвія розпочала процес депортації щодо 985 громадян Російської Федерації, які не виконали передбачені в імміграційному законодавстві країни вимоги.

  • Прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас заявила, що уряд країни шукає юридичні механізми для депортації осіб, які захочуть отримати громадянство країни-агресорки.
  • У Литві мають намір позбавити громадянства російську балерину Ілзе Лієпу через підтримку нею російсько-української війни.
  • Франція висилатиме іноземців, зокрема росіян, що загрожують державній безпеці.
  • Представниця міністерства закордонних справ РФ Марія Захарова порівняла з “фашистськими звірствами” заплановане масове видворення російських громадян з Латвії.
  • Естонія вислала російського дипломата через підозру у втручанні у внутрішні справи країни, заявив міністр закордонних справ країни Маргус Цахкна.

Під час евакуаційного рейсу з Покровська Донецької області до Рівненщини у жінки почалися перейми.

У Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки спростували “передбачення” з TikTok щодо того, що війна звершиться 18 травня.

Подружжя агентів ФСБ, яке скоригувало ракети РФ на лікарню в Херсоні, засудили до 15 років ув’язнення.

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив у четвер, 25 квітня, що ризик військових інцидентів на білорусько-українському кордоні – досить високий.

У Миколаєві сталася трагедія під час завантаження боєприпасів, внаслідок якої загинули двоє військовослужбовців Збройних Сил України, ще двоє отримали поранення. Державне бюро розслідувань (ДБР) розпочало кримінальне провадження за фактом інциденту, що стався 24 квітня 2024 року.