Естонія висилає російських дипломатів

Джерело: tagesschau

Естонія вислала російського дипломата через підозру у втручанні у внутрішні справи країни, заявив міністр закордонних справ країни Маргус Цахкна.

Більше деталей справи міністр не надав, одначе закликав припинити “скоординовані гібридні атаки російських спецслужб проти безпеки Естонської Республіки”.

Також повідомлялося, що офіційну ноту про видворення направили тимчасовому повіреному у справах посольства Росії в Таллінні.

Нещодавно прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас заявила, що її країна успішно зупинила гібридну операцію російських спецслужб на території країни після арешту 10 осіб минулого року.

Ми знаємо, що Кремль націлений на всі наші демократичні суспільства, – написала вона в X, додавши, що відповіддю її країни буде “розкриття їхніх методів” і стримування їх.

Служба внутрішньої безпеки Естонії (ISS) минулого року затримала 10 осіб, які були пов’язані з кримінальним розслідуванням розгрому автомобіля міністра внутрішніх справ країни. У ISS вважають, що вони діяли від імені російських спецслужб.

20 лютого ISS заявила, що метою гібридної операції було “посіяти страх і створити напругу в естонському суспільстві”.

  • Команда реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані з комп’ютерами в Україні зафіксувала, що в період з січня 2022 року по вересень 2023 року Росія здійснила проти України 4000 кібератак.
  • У п’ятницю, 20 жовтня, Сполучені Штати оприлюднили дані розвідки США, надіслані більш ніж у 100 країн, які показали, що Росія використовує шпигунів, соціальні мережі та російські державні ЗМІ, щоб підірвати віру суспільства в чесність демократичних виборів у всьому світі.
  • Франція висилатиме іноземців, зокрема росіян, що загрожують державній безпеці. Такий крок є відповіддю на напад ісламіста на школу в Аррас 13 жовтня 2023 року.
  • Австрія оголосила персонами нон грата двох дипломатів російського посольства за дії, “несумісні з їхнім дипломатичним статусом”, наказавши цим особам покинути країну протягом тижня, повідомило 13 березня МЗС Австрії.
  • Завдяки зміні керівника “комітетів особливого впливу”, Росії вдалося реабілітувати свою розвідку на світовій арені.
  • За минулі два місяці Кремль активізував в Україні мережу “сплячих” шпигунів. Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов назвав для цього причину.
  • Влада Естонії в Тарту затримала російського вченого В’ячеслава Морозова, якого підозрюють у шпигунстві на користь РФ.

Протягом доби російські армійці здійснили 2 226 обстрілів Донецької області, внаслідок чого загинуло двоє осіб, ще восьмеро – зазнали поранень.

Сьогодні, 13 квітня, у Міністерстві оборони заявили, що село Богданівка у Бахмутському районі Донецької області перебуває під контролем ЗСУ – наразі там тривають інтенсивні бої.

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що ситуація на східному фронті останніми днями суттєво загострилася.

Протягом доби російські армійці обстріляли 8 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого є руйнування житлових будинків та об’єктів інфраструктури.

Станом на ранок 13 квітня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.