Парламент Південної Кореї проголосував за скасування воєнного стану

Джерело: Reuters

Парламент Південної Кореї скасував воєнний стан, запроваджений президентом Юн Сок Йолем. За скасування воєнного стану проголосували 190 парламентарів країни.

Раніше спікер Національної асамблеї У Вон Шик опублікував надзвичайну заяву із закликом усім депутатам негайно зібратися в парламенті, тоді як військових та правоохоронців попросив “зберігати спокій”.

Зауважимо, 3 грудня президент Південної Кореї Юн Сок Йоль оголосив надзвичайний воєнний стан у країні.

У прямому телезверненні до нації Юн заявив, що цей захід необхідний для захисту країни від “комуністичних сил”.

Щоб захистити ліберальну Південну Корею від загроз, що виходять від комуністичних сил Північної Кореї, і знищити антидержавні елементи, я оголошую надзвичайний воєнний стан, – сказав він.

За даними AP, Юн Сок Йоль також заявив, що опозиція “контролює парламент, симпатизує Північній Кореї і паралізує роботу уряду”.

Президент провів екстрену нараду у своєму офісі, після чого заявив про загрозу паралічу влади через спроби провести проти нього процедуру імпічменту.

Вони (опозиція – ред.) паралізували судову роботу, залякуючи суддів, притягаючи до відповідальності низку прокурорів. Вони паралізують виконавчу владу, намагаючись оголосити імпічмент міністру оборони, – зазначив Юн Сок Йоль.

Також він заявив про недоцільне скорочення парламентом бюджету на боротьбу з наркозлочинністю та підтримання громадської безпеки. Такі дії він назвав “явним антидержавним актом”.

Юн Сок Йоль не уточнив, яких конкретно заходів вживатимуть у межах воєнного стану.

Згодом у парламенті Південної Кореї почалися зіткнення поліції з протестувальниками проти воєнного стану, передає агентство Yonhap. Військові звели барикади навколо будівлі Національних зборів. Після чого до будівлі, біля якої зібралися люди, прилетіли два військові вертольоти.

Довідка. На парламентських виборах у Південній Кореї цієї весни 192 із 300 місць у Національній асамблеї отримала Демократична партія.

Через нищівну поразку, якої зазнала на виборах партія президента «Сила народу», її лідер Хан Дон Хун подав у відставку, також полишив посаду прем’єр-міністр країни Хан Док Су.

ЗМІ повідомляли, що голосування на виборах весною можна було розглядати як проміжний референдум щодо довіри президенту Юн Сок Йолю, якому залишається ще три роки перебувати при владі.

Після поразки його партії на парламентських виборах президент не зміг ухвалити необхідні йому закони. Натомість він був змушений активно накладати вето на будь-які закони, прийняті опозицією.

Цього тижня Демократична партія скоротила запропонований урядом і партією президента бюджет. Однак на цей крок Юн Сок Йоль не має права накласти вето.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга повідомив, що Україна працюватиме не лише над виправленням українських топонімів в інших країнах (як-от “Kyiv” замість “Kiev”), а й впроваджуватиме в офіційний вжиток українські назви іноземних топонімів.

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук підтвердив, що в Раді обговорюють можливість дозволити чоловікам віком 18-24 років виїжджати за кордон.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що Росія використовує депортацію українських громадян через Грузію як інструмент тиску.

Міністерство промисловості Китаю планує заборонити перепродаж нових автомобілів протягом шести місяців після їх реєстрації. Так хочуть розв’язати проблему продажу вживаних автомобілів з нульовим пробігом.

Під час виконання бойового завдання на фронті загинув волонтер, директор авіаклубу “Одеса”, ветеран війни в Афганістані, військовослужбовець ЗСУ Костянтин Оборін на псевдо “Камікадзе”.