Зеленський закликав світ бути принциповішим у боротьбі за звільнення українських полонених і притягнення Росії до відповідальності
Президент України Володимир Зеленський звернувся до міжнародних партнерів із закликом активніше працювати заради звільнення українських громадян із російського полону, притягнення до відповідальності російських воєнних злочинців та захисту прав людини.
Зеленський наголосив, що реакція світу на злочини Росії залишається недостатньою. Зокрема, він вказав на низьку активність у питаннях щодо викрадених українських дітей, умов утримання військовополонених та ситуації на тимчасово окупованих територіях.
“Ми всі бачимо, як мало світ реагує на те, що в Росії роблять з українськими полоненими. Як досі небагато у світі голосів, які говорять про викрадених Росією українських дітей. Майже жодної реакції немає і на те, у що російська присутність перетворила наші території, які тимчасово окуповані”, — зазначив президент.
Він подякував державам і організаціям, які вже співпрацюють з Україною, і закликав залучати до цієї роботи нових учасників: міжнародні організації, лідерів, політичні та релігійні об’єднання.
“Прошу вас бути невтомними та залучати до всієї цієї роботи тих, хто поки що осторонь… Щоб рятувати людей та забезпечувати верховенство моралі над тим, що роблять Росія та її спільники”, — підсумував Зеленський.
- Також сьогодні Володимир Зеленський підписав указ про санкції проти представників влади Грузії. Він додав, що важливо, аби інші світові лідери також відкрито говорили про ситуацію у Грузії і діяли.
Пізно ввечері 29 квітня Дніпро також опинилося під масованим обстрілом російських дронів-камікадзе. Внаслідок ворожої атаки загинула одна особа.
Пізно ввечері 29 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків безпілотниками, постраждали щонайменше троє цивільних.
Мінрозвитку оновило дату тимчасової окупації Маріуполя з 4 березня на 21 травня 2022 року. Відповідний наказ пройшов всі необхідні етапи погодження та набрав чинності.
Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що, мовляв, “денацифікація” має бути проведена не лише в Україні, а й в усіх країнах Європи, де спостерігаються ознаки “ідеології нацизму”.
29 квітня Верховний Суд ЄС постановив, що програма Мальти з продажу громадянства в обмін на інвестиції порушує право ЄС і має бути скасована.