Зеленський закликав світ бути принциповішим у боротьбі за звільнення українських полонених і притягнення Росії до відповідальності

Президент України Володимир Зеленський звернувся до міжнародних партнерів із закликом активніше працювати заради звільнення українських громадян із російського полону, притягнення до відповідальності російських воєнних злочинців та захисту прав людини.

Зеленський наголосив, що реакція світу на злочини Росії залишається недостатньою. Зокрема, він вказав на низьку активність у питаннях щодо викрадених українських дітей, умов утримання військовополонених та ситуації на тимчасово окупованих територіях.

“Ми всі бачимо, як мало світ реагує на те, що в Росії роблять з українськими полоненими. Як досі небагато у світі голосів, які говорять про викрадених Росією українських дітей. Майже жодної реакції немає і на те, у що російська присутність перетворила наші території, які тимчасово окуповані”, — зазначив президент.

Він подякував державам і організаціям, які вже співпрацюють з Україною, і закликав залучати до цієї роботи нових учасників: міжнародні організації, лідерів, політичні та релігійні об’єднання.

“Прошу вас бути невтомними та залучати до всієї цієї роботи тих, хто поки що осторонь… Щоб рятувати людей та забезпечувати верховенство моралі над тим, що роблять Росія та її спільники”, — підсумував Зеленський.

У Центрі нацспротиву заявили, що Кремль намагається закріпити контроль над тимчасово окупованими територіями, попри спротив місцевого населення.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус застеріг від припинення військової допомоги Україні для протистояння повномасштабного російського вторгнення.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 26 січня. З початку доби відбулося 153 бойових зіткнення, майже половина з яких — на Покровському напрямку.

26 січня президент Володимир Зеленський повідомив, що легендарний військовий Михайло Драпатий відтепер відповідатиме за Харківський та Донецький напрямки: він очолив ОСУВ “Хортиця”.

НАТО почало надавати оборонній промисловості деякі суворо засекречені цільові показники. Відповідні дані визначають, яке саме озброєння та обладнання потрібно виробляти країнам-членам альянсу.