У Росії почалося банкрутство одного з найбільших виробників чіпів
Джерело: The Moscow Times
У Росії розпочалося банкрутство одного з найбільших виробників чіпів – компанії “Ангстрем”(Зеленоград). Завод залишався боржником банку “Зеніт” більше ніж шість років. Визнання компанії банкрутом ухвалили 2 грудня 2024 року за заявою банку.
Завод отримав держфінансування на 1 млрд дол. У 2008 році його компанія залучила кредитну лінію у розмірі 815 млн євро на виробництво процесорів, смарт-карт, електронних паспортів. Цей проєкт також підтримували уряд та Рада безпеки.
Накопичивши понад 1 млрд дол боргів, “Ангстрем” перестав оплачувати кредити. У 2014 році завод перестав мати кошти для ведення своєї діяльності.
Компанія була знаковою для РФ і мала стати найбільшою серед виробників мікрочіпів. За проєкт відповідав близький до Путіна колишній міністр зв’язку Леонід Рейман.
- Внаслідок сьогоднішнього ворожого удару по Кривому Рогу пошкоджено адміністративну будівлю, багатоквартирні та приватні будинки. Наразі підтверджено загибель двох чоловіків віком 40 та 69 років. Серед постраждалих – 19 осіб
- Російські міста один за одним скасовують новорічні феєрверки та святкові заходи. У деяких регіонах зекономлені на святкуваннях кошти планують направити на війну проти України.
У Центрі нацспротиву заявили, що Кремль намагається закріпити контроль над тимчасово окупованими територіями, попри спротив місцевого населення.
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус застеріг від припинення військової допомоги Україні для протистояння повномасштабного російського вторгнення.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 26 січня. З початку доби відбулося 153 бойових зіткнення, майже половина з яких — на Покровському напрямку.
26 січня президент Володимир Зеленський повідомив, що легендарний військовий Михайло Драпатий відтепер відповідатиме за Харківський та Донецький напрямки: він очолив ОСУВ “Хортиця”.
НАТО почало надавати оборонній промисловості деякі суворо засекречені цільові показники. Відповідні дані визначають, яке саме озброєння та обладнання потрібно виробляти країнам-членам альянсу.