Президент Південної Кореї перепросив за нещодавнє запровадження воєнного стану у країні
Джерело: CNN
Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль публічно перепросив за нещодавнє запровадження воєнного стану у країні, який тривав кілька годин.
У своєму зверненні до нації Юн заявив, що запровадження воєнного стану було результатом його відчаю.
“Я дуже жалію та щиро прошу вибачення у громадян, які, ймовірно, були сильно шоковані”, – сказав він у своєму двохвилинному зверненні.
Глава Південної Кореї також визнав, що спричинив занепокоєння та незручності громадянам своєї країни.
Юн, якому, як очікується, доведеться пройти голосування щодо імпічменту у парламенті вихідними, наголосив, що “не уникне юридичної та політичної відповідальності” за свій вчинок.
Як відомо, увечері 3 грудня Юн Сук Йоль запровадив у Південній Кореї воєнний стан під час неочікуваного телевізійного звернення. Тоді він звинуватив опозиційні сили країни у симпатіях до КНДР та “антидержавній діяльності”.
Він пояснив, що опозиційна Демократична партія, яка має більшість у парламенті, пропонувала оголосити імпічмент головним прокурорам та відхилити пропозиції уряду щодо бюджету.
Вже через шість годин президенту довелось скасувати воєнний стан, коли депутати Південної Кореї прорвались до парламенту через військових і проголосували за скасування наказу Юна.
У своєму зверненні з вибаченнями Юн Сук Йоль також заперечив чутки, що запровадить воєнний стан ще раз.
- Міністр оборони США Ллойд Остін скасував поїздку до Південної Кореї після невдалої спроби президента Південної Кореї Юн Сок Йола оголосити воєнний стан.
У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 277 українських військових.
Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву очільника Росії Володимира Путіна щодо тимчасового призупинення бойових дій з 19 до 21 квітня.
Президентка Румунії Мая Санду розповіла, що на парламентських виборах 28 вересня Кремль намагатиметься змінити керівництво Молдови на підконтрольних йому людей і використати Молдову проти України.
Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог в інтерв’ю телеканалу Fox News заявив, що Україна не стане членом НАТО. За його словами, питання про вступ України до альянсу наразі не обговорюється.
Загострення кризи у вугільній галузі Росії продовжує негативно впливати на суміжні сектори економіки. Особливо серйозно постраждали залізничні перевезення, які зіштовхнулися з гострим дефіцитом вантажів.