Вчені підтвердили зв’язок між схильністю до споживання алкоголю та довжиною пальців рук

Джерело: The Conversation

Нове дослідження, проведене в Лодзинському медичному університеті в Польщі, показало, що люди з довшим підмізинним пальцем порівняно з вказівним, мають більшу схильність до вживання алкоголю.

Це можна пояснити різницею в рівнях статевих гормонів, таких як тестостерон та естроген, які впливають на розвиток органів у плода ще в утробі матері.

Алкоголь і довжина пальців — де зв’язок?

Виявлено, що довші безіменні пальці можуть бути ознакою більшого впливу тестостерону, що також корелює з вищим споживанням алкоголю в подальшому житті.

“Існують помітні відмінності між кількістю алкоголю, яку вживають чоловіки та жінки, причому чоловіки споживають набагато більше. Причина цієї та багатьох інших статевих відмінностей криється у впливі статевих гормонів (тестостерону та естрогену) в утробі матері”, – розповів один з авторів дослідження професор Джон Меннінг.

Чоловіки мають вищий рівень тестостерону порівняно з жінками. Цей гормон викликає так звані “організаційні” зміни в мозку та інших органах плоду. У хлопчиків ці зміни ще більше активізуються завдяки сплеску тестостерону в період статевого дозрівання.

Співвідношення довжини пальців відображає вплив статевих гормонів в утробі матері: довгі підмізинні пальці вказують на високий рівень тестостерону і низький рівень естрогену.

“Порівняння багатьох видів з п’ятипалими кінцівками показало, що статеві відмінності у співвідношенні пальців широко поширені. В експериментах на тваринах, де тестостерон додавали на стадії ембріона, це призводило до появи нащадків з чоловічою формою співвідношення пальців у мишей, щурів і мавп. Такі експерименти на людях не є етичними, тому вони залишаються предметом дискусій”, – каже вчений.

Як проводили дослідження

Дослідження, проведене на студентах Лодзинського медичного університету в Польщі, підтвердило цей зв’язок: люди з довшими підмізинними пальцями частіше вживали алкоголь.

У дослідженні вчених взяли участь 169 жінок і 89 чоловіків, які пройшли тест на виявлення розладів, пов’язаних із вживанням алкоголю, в якому ставляться запитання про звички людей щодо вживання алкоголю.

Науковці виявили, що учасники з довшими підмізинними пальцями порівняно з вказівними мали вищі бали за тестом і частіше вживали алкоголь. Цей зв’язок спостерігався як у чоловіків, так і у жінок, але у чоловіків він був сильнішим.

Кілька досліджень виявили зв’язок між довгими безіменними пальцями відносно вказівних і вживанням алкоголю. Велике онлайн-опитування, в якому респонденти самостійно вимірювали довжину пальців, показало схожі результати.

“Дослідження, проведені в Європі та Азії, виявили, що пацієнти з алкогольною залежністю мають дуже довгі безіменні пальці відносно вказівних. Наші дані підтверджують ці висновки”, – підсумував науковець.

За роки повномасштабної війни 67 українських священників, пасторів та монахів стали жертвами вбивств або катувань з боку російських окупантів. 620 релігійних об’єктів було знищено, більшість із них християнські.

Президент Володимир Зеленський, після доповіді головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського, заявив, що так зване “великоднє перемир’я” Росії не поширюється на Курську та Бєлгородську області РФ, а також що обстріли на деяких інших фронтових напрямках не припинилися.

Увечері 19 квітня, після того, як Путін оголосив про так зване “великоднє перемир’я”, російські війська обстріляли кілька населених пунктів Херсонської області.

Після трьох років полону мати й син, Маргарита та Руслан Виноград, несподівано зустрілися під час сьогоднішнього обміну полоненими.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.