У Міненерго оновили правила графіків відключень електроенергії

Джерело: Міненерго

Міненерго оновило інструкцію щодо графіків погодинних відключень електроенергії. Згідно з Інструкцією, змінюється підхід щодо складання та застосування графіків погодинного відключення електроенергії (ГПВ).

Зміни забезпечать рівномірний і справедливий розподіл доступної потужності між споживачами.

ГПВ складаються двічі на рік за результатами проведення літнього та зимового режимного дня вимірів кожного ОСР (оператора системи розподілу). Графіки складаються в обсязі не менше 75% від максимального споживання електричної потужності з 8:00 до 22:00 в режимний день. Вони розподіляються на шість рівних черг (кожна черга додатково складається із 2 рівних підчерг), кожна з яких має підтримуватися в обсязі не менше 12,5% від загального споживання замірів останнього режимного дня.

На час воєнного стану та 12 місяців після його завершення діятимуть правила:

  • максимальна тривалість одного відключення — до 6 годин із відхиленням не більше ніж годину;
  • електропостачання після відключення має тривати не менше 2 годин;
  • Час на перемикання не повинен перевищувати 30 хв.

До графіків не включають критично важливі об’єкти, котрі отримують пріоритетне енергопостачання. Усі об’єкти життєзабезпечення населених пунктів розглядаються окремо.

Зауважується, що завдяки уніфікації нові правила зроблять відключення більш передбачуваними та рівномірними по всій країні.

ОСР мають адаптувати свої графіки згідно з оновленою інструкцією. Про оновлення графіків буде повідомлятися додатково, — додали у пресслужбі.

5 лютого відзначають Всесвітній день читання вголос. Християни сьогодні згадують мученицю Агафію.

За даними синоптиків у середу, 5 лютого, у більшості регіонів пройдуть опади.

Єврокомісія оголосила про виділення 3 млн євро на підтримку російських та білоруських ЗМІ, котрі працюють у країнах Євросоюзу.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

Державний бюджет щороку покриває витрати народних депутатів на житло та транспорт. У 2025 році загальна норма витрат на одного парламентаря становитиме 2,28 млн грн.