На Житомирщині затримано підозрюваних у вимаганні грошей у пораненого військового
Джерело: Нацполіція
Поліціянти спільно з СБУ викрили та затримали трьох мешканців Звягеля (Житомирщина), які вимагали у пораненого військового і його дружини 3000 доларів для поповнення “злодійського общака”.
Встановлено, що придумав схему 42-річний чоловік, раніше судимий за розбій. Станом на зараз у судах на розгляді перебувають провадження щодо вчинення ним вимагання, розбою та незаконного позбавлення волі або викрадення людини.
До схеми він залучив ще двох осіб – 52-річного та 53-річну мешканців, запропонувавши їм чинити психологічний тиск на військового і його дружину, що мешкають по сусідству.
У середині листопада організатор схеми прийшов додому до потерпілих, знаючи, що 38-річний господар не зможе чинити опір, адже зазнав у бою поранення та перебував у цей час у безпорадному стані. Погрожуючи насильством, він вимагав передати йому 3000 доларів. Для підтвердження реальності погроз вимагач забрав з їх оселі телевізор.
Наступного дня знову навідався до подружжя та нагадав про “борг”, встановивши термін у 15 діб. Цього разу почав також вимагати переоформлення на нього права власності на домоволодіння потерпілих. За тиждень навідався ще раз, повторюючи вимогу.
Наприкінці листопада він вкотре прийшов до оселі подружжя вже зі спільницею. Цього разу погрожував їм ножем, тож господиня віддала 10 тисяч гривень власних заощаджень. Тоді ж вимагач поставив подружжю кінцевий термін передачі всієї суми – 3 грудня.
Увечері цього дня троє спільників прийшли до місця проживання потерпілих. Подружжя, перебуваючи під постійним тиском, передало вимагачам 3000 доларів, але цього разу всі обставини задокументували поліцейські та одразу ж провели затримання зловмисників.
Слідчі слідчого управління ГУНП в Житомирській області повідомили всім трьом причетним про підозри у вимаганні, вчиненому повторно, за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану (ч. 4 ст. 189 КК України). Чинним законодавством такі протиправні дії караються позбавленням волі на строк від 7 до 12 років з конфіскацією майна.
- Правоохоронці викрили на корупції керівницю районного центру медико-соціальної експертизи на Кіровоградщині, яка одночасно є депутаткою міськради. Вона вимагала 2 тисячі доларів США від пораненого військового за встановлення йому другої групи інвалідності.
У неділю в американському місті Тампа, штат Флорида, встановлено новий температурний рекорд – стовпчик термометра піднявся до 100 градусів за Фаренгейтом, що дорівнює приблизно 38 градусам Цельсія. Це найвищий показник за всю історію спостережень, які ведуться з 1890 року.
П’ятнадцятирічний Данило Шевченко замість звичних підліткових розваг після російських обстрілів допомагає розбирати завали у Києві. Разом з однолітками та однодумцями він доєднався до волонтерської організації “Київські кажани”, яка ліквідовує наслідки терористичних атак Росії. Данило не лише працює на завалах – він виходить на мітинги, виступає проти законів, що, на його думку, загрожують незалежності антикорупційних органів, і переконаний, що змінювати країну потрібно вже зараз.
Сьогодні, 28 липня, в Україні вперше відзначають День скорботи і вшанування памʼяті тих, хто загинув у полоні, був закатований або страчений російськими окупантами. Дата невипадкова – у ніч з 28 на 29 липня 2022 року Росія вчинила один з найбільш жорстоких воєнних злочинів, обстрілявши колонію в окупованій Оленівці, де утримували українських військовополонених. У результаті загинули десятки оборонців “Азовсталі”. Влада, армія та силові структури заявляють: памʼятаємо, не пробачимо – і вимагаємо справедливості.
Російські війська нещодавно просунулися на кілька кілометрів на північний схід від Сіверська, здійснивши посилений механізований штурм ротою техніки. За даними Інституту вивчення війни, йдеться про одну з найбільших атак на цьому напрямку за останній час.
У неділю, 28 липня, у Львові відбулося прощання з народним депутатом IX скликання Ярославом Рущишиним, який загинув у ДТП на Івано-Франківщині ввечері 24 липня. Церемонія поховання розпочалася о 10:30 у храмі Святої Софії-Премудрості Божої на території Українського католицького університету.