Болгарія може зупинити транзит російського газу до Європи

Джерело: Bloomberg

Болгарія повідомила, що може зупинити постачання російського газу “Турецьким потоком”, якщо Газпром не знайде способу розплачуватися за нього на тлі санкцій США.

Російська компанія втратила можливість не лише брати платежі за свій газ, а й платити за його постачання після запровадження американських санкцій проти Газпромбанку.

Газпром розплачувався з Bulgartransgaz, який транспортує його паливо до Сербії та Угорщини, через Газпромбанк. Нещодавно глава РФ Володимир Путін указом поновив порядок платежів, додавши механізм заліку зустрічних вимог, спрямований насамперед на те, щоб дати можливість покупцям газу розплачуватися за нього.

Заявка Газпрому складає більшу частину обсягу постачань через Болгарію, якою він має заплатити за транзит.

Міністр енергетики Болгарії Владімір Малінов наголосив, що Bulgartransgaz не може продовжувати транспортування газу без грудневих платежів, що завжди проходили через Газпромбанк, який перебуває під санкціями. Це обов’язок “компанії, яка забронювала потужності та платила через Газпромбанк, знайти рішення, якщо вона хоче отримувати цю послугу”, додав він.

Платежі за минулі постачання отримано, Росія має час до 10 грудня, щоб знайти рішення, додав Малінов.

Газпромбанк володіє основними резервами потужностей “Турецького потоку” через Болгарію до Сербії до 2039 року, що робить його платежі критично важливими для діяльності Bulgartransgaz.

Через Болгарію до Сербії та Угорщини щорічно постачається майже 18 млрд кубометрів газу, частина обсягу надходить також у західнобалканські країни.

Читайте також: ЄС планує зробити довгострокові спільні закупівлі неросійського газу — Bloomberg

Раніше ми писали, що Болгарія ввела високі податки на нафтогазові підприємства, що належать Росії, аби змусити європейських покупців шукати альтернативні варіанти.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.

Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.