Конгрес США закликає розвідку оцінити ризик припинення підтримки України

Джерело: The Hill

Конгрес США закликає американських розвідників оцінити ризики, якщо Штати припинять надавати допомогу Україні, а Росія виграє війну.

Законодавці наполягають додати цей пункт у Закон про нацоборону, який, як очікується, проголосують наступного тижня.

Оцінювати ризики доручили директору Нацрозвідки, директору Агентства воєнної розвідки та директору Центрального розвідувального управління (ЦРУ).

Вони повинні надати звіт з оцінкою оборонної війни України проти Росії, пов’язаною з використанням наданої США допомоги та наслідками для противників Штатів.

У деталях звіту має бути вказано здатність України захищатись, якщо США продовжать чи відмовляться від військової та економічної підтримки чи скасують дозвіл на удар своїми ракетами углиб РФ.

Окрім цього у Конгресі прагнуть, аби розвідка оцінила ризики для США у випадку потенційної поразки України, зокрема ймовірність подальшої агресії з боку Росії, Ірану, Китаю та КНДР.

Звіт можуть надати у несекретній формі, однак він може містити секретні пункти. Його мають передати у комітети розвідки Палати представників та Сенату, та комісіям зі збройних сил, закордонних справ та міжнародних відносин.

Звіт повинен бути наданий через 90 днів з моменту підписання закону NDAA, відтак незрозуміло, як внесок керівників розвідки Байдена буде враховуватися у звіті порівняно з кандидатами Трампа на керівні посади в розвідці в його адміністрації.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що у випадку підтримки “АдН” Ілон Маск підтримує “частково праворадикальну партію”, яка “виступає за зближення Німеччини з путінською Росією і прагне підриву трансатлантичних відносин”.

Міністерство внутрішніх справ Польщі працює над створенням правил евакуації цивільного населення та національних культурних цінностей у разі стихійного лиха чи військової загрози.

Президент Володимир Зеленський підписав указ №13/2025, котрим вніс зміни до положень про проходження військової служби іноземцями та особами без громадянства.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 січня. На даний час відбулося 177 бойових зіткнень.

Президент Володимир Зеленський у тригодинному інтерв’ю блогеру Лексу Фрідману зокрема згадав про перші дні повномасштабного вторгнення та розповів як бачить припинення вогню.