13 грудня графіки відключень електроенергії діятимуть протягом 15 годин – Укренерго
Джерело: Укренерго
У НЕК “Укренерго” повідомили, що в усіх регіонах України у п’ятницю, 13 грудня, застосовуватимуть графіки відключення електроенергії. Енергетики закликали до ощадливого споживання світла.
Так, для побутових споживачів графіки відключень триватимуть:
- 06:00 – 08:00 – одна черга відключень
- 08:00 – 19:00 – дві черги відключень
- 19:00 – 21:00 – одна черга відключень
Для промисловості та бізнесу графіки обмеження потужності застосовуватимуть з 6:00 до 22:00.
Причина тимчасового запровадження обмежень — пошкодження енергообʼєктів під час масованої ракетно-дронової атаки.
Ремонтні роботи на енергооб’єктах тривають. Енергетики працюють над тим, щоб якнайшвидше повернути в роботу пошкоджене ворогом обладнання
Час застосування та обсяг обмежень протягом доби можуть змінитись. Актуальну інформацію про графіки відключень в певному регіоні можна дізнатися на сайті чи офіційних сторінках обленерго у соцмережах.
У компанії нагадали, що Укренерго визначає лише кількість черг, які мають бути знеструмлені. Тоді як графіки відключень для кожної окремої черги – визначають обленерго.
Енергетики закликали споживати електроенергію ощадливо.
Додамо, вранці 28 листопада росіяни здійснили вже 11-ту з початку року масовану ракетно-дронову атаку на українську енергосистему.
Пошкоджено енергооб’єкти у кількох регіонах. Аварійно-відновлювальні роботи почались одразу після скасування повітряної тривоги.
Раніше у компанії Yasno пояснили, що таке черги відключення світла та як вони працюють.
Черга – це група споживачів, яка споживає певну кількість електроенергії. Загалом таких черг 6. Чим більшим є дефіцит електроенергії в системі, тим більше черг споживачів вимикають одночасно під час стабілізаційних обмежень:
- Якщо обмежують лише одну чергу відключень, то це означає, що світла у споживачів може не бути до 4 годин на добу.
- Якщо одночасно обмежують 2 черги відключень – 8 годин на добу.
- 3 черги відключень – 12 годин на добу.
- 4 черги відключень – понад 12 годин, а також вимкнення у світло-сірих зонах графіків.
- Якщо обмежують 5 або 6 черг одномоментно, то це означає, що почалися екстрені відключення світла і графіки не працюють.
Зауважимо, вранці 28 листопада РФ двічі атакувала Україну ракетами. Загалом ворог застосував 188 засобів повітряного нападу. Головна ціль ворога – енергетичні об’єкти. Станом на зараз відомо, що були влучання у критичні об’єкти у низці регіонів. Чи не найбільше атакували об’єкти у західних областях – на Львівщині, Волині, Хмельниччині, Прикарпатті, Рівненщині.
- У жовтні очільник Міненерго Герман Галущенко заявляв, що Україна здатна пройти зиму без вимкнень світла, якщо російська армія не обстрілюватиме енергетичну інфраструктуру.
- Також Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) попередило, що зима 2024-2025 стане для України “найсуворішим випробуванням” через значну кількість зруйнованих та пошкоджених енергооб’єктів.
- Окрім того, глава МЗС Сибіга наголошував, що напередодні зими РФ готує удари по критичних об’єктах ядерної енергетики України.
- Міністерство енергетики України затвердило нову інструкцію щодо складання та використання графіків погодинних відключень електроенергії (ГПВ). Зміни передбачають єдині принципи застосування графіків для всіх областей країни.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.