США заборонять видавати візи грузинським посадовцям
Джерело: Reuters
США заборонять видавати візи близько 20 чинним грузинським посадовцям, які “відповідальні за підрив демократії у Грузії”.
За повідомленням Держдепу США, у списку – грузинські міністри, члени парламенту та співробітники служб безпеки. При цьому імена цих осіб не озвучили публічно.
“Сполучені Штати рішуче засуджують триваюче жорстоке та невиправдане насилля партії “Грузинська мрія” щодо громадян Грузії, зокрема протестувальників, представників ЗМІ, активістів з прав людини та діячів опозиції”, – мовиться у заяві Держдепу.
Зазначається, що відомство також готує додаткові заходи – зокрема санкції – аби притягнути до відповідальності тих, хто “підриває демократію”.
ДОВІДКА: наприкінці листопада прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе повідомив, що країна відмовляється від шляху до ЄС на найближчі чотири роки та від усіх бюджетних грантів Євросоюзу.
Це викликало масові обурення та протести у Грузії. Незгодна з позицією уряду і президентка Грузії Саломе Зурабішвілі. Рішення Кобахідзе вона порівняла з “конституційним переворотом” та підтримала протести громадян.
Грузини вже тривалий час щовечора виходять з протестами до парламенту Грузії. Силовики, своєю чергою, роблять усе, щоб розігнати мітингарів, застосовуючи спецзасоби – водомети, перцевий газ, зафіксовано також побиття та затримання демонстрантів.
Такі силові розгони вже викликали осуд з боку Європи та США.
Натомість уряд Грузії звинувачує у протестах “п’яту колону”, європейських політиків, “місцеву агентуру” і наголошує, що не допустить “повторення українського Майдану у Грузії”.
- Президент України Володимир Зеленський зустрівся з президенткою Грузії Саломе Зурабішвілі у Парижі.
- Нідерланди проситимуть Європейський союз тимчасово зупинити дію безвізового режиму для громадян Грузії.
- Президент України Володимир Зеленський підписав указ про санкції проти представників влади Грузії.
За роки повномасштабної війни 67 українських священників, пасторів та монахів стали жертвами вбивств або катувань з боку російських окупантів. 620 релігійних об’єктів було знищено, більшість із них християнські.
Президент Володимир Зеленський, після доповіді головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського, заявив, що так зване “великоднє перемир’я” Росії не поширюється на Курську та Бєлгородську області РФ, а також що обстріли на деяких інших фронтових напрямках не припинилися.
Увечері 19 квітня, після того, як Путін оголосив про так зване “великоднє перемир’я”, російські війська обстріляли кілька населених пунктів Херсонської області.
Після трьох років полону мати й син, Маргарита та Руслан Виноград, несподівано зустрілися під час сьогоднішнього обміну полоненими.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.