Компанія, що керує Duty Free в Литві, постачає предмети розкоші російським олігархам
Джерело: LRT
Німецька компанія Gebr. Heinemann, яка управляє магазинами безмитної торгівлі (Duty Free) в аеропортах Литви, досі постачає предмети розкоші до Росії.
Попри те, що на початку повномасштабної війни в Україні оголосила про своє рішення припинити співпрацю з РФ, німецька компанія продовжує постачати предмети розкоші, що продаються в магазинах безмитної торгівлі в російських аеропортах і прикордонних районах.
Журналістам вдалося отримати дані російської митниці. За їх підрахунками, цього року Gebr. Heinemann експортував до Росії предметів розкоші на 9,5 млн євро. 2023 року ця сума становила 35 млн євро, тоді як з березня до кінця 2022 року, імпортовано товарів на 4,5 млн євро.
Представники Gebr. Heinemann вказали, що “виконують наявні контрактні зобов’язання”, однак відмовилися уточнити, коли вони закінчаться.
У 2022 році, коли в Україні вже йшла повномасштабна війна, Макс Хайнеманн, один із власників Gebr. Heinemann, заявив: “Наш бізнес в Україні призупинено на невизначений термін, і ми вирішили припинити постачання всієї нашої продукції до Росії”.
Однак, наявні дані свідчать, що клієнтам країни-агресора досі надсилаються такі товари, як парфумерія, ювелірні вироби, одяг, алкоголь, парфумерія, ювелірні вироби та одяг відомих брендів, таких як Yves Saint Laurent, Chanel, Hugo Boss, Prada, Hermes і Swarovski.
Ці товари надходять до магазинів, розташованих у російських аеропортах. Більшість російських аеропортів знаходяться в руках російських олігархів, наближених до Кремля.
Наприклад, міжнародний аеропорт Домодєдово належить Дмитру Каменщику, а аеропорт Шереметьєво знаходиться в руках Аркадія Ротенберга. Так само інший олігарх, Віктор Вексельберг, володіє холдинговою компанією “Регіональні аеропорти”, яка контролює регіональні аеропорти Єкатеринбурга, Самари, Нижнього Новгорода, Ростова-на-Дону та інших.
Дочірнє підприємство Gebr. Heinemann, яке працює у Литві майже 20 років, жодного разу не перевірялося Координаційною комісією з питань захисту об’єктів, важливих для національної безпеки при уряді. Литовська торгова асоціація (LTA) додає, що знає про зв’язки німецької фірми з Росією, але нібито не бачить підстав передавати справу до Комісії з національної безпеки.
- 11 грудня посли країн Європейського Союзу затвердили п’ятнадцятий пакет санкцій проти РФ у відповідь на повномасштабне вторгнення в Україну.
- У Люблінському воєводстві співробітники Агентства внутрішньої безпеки Польщі (ABW) затримали громадянина Німеччини за незаконну торгівлю обладнанням, яке використовувалося на військових заводах у Росії.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.