Молдова звинуватила Романа Абрамовича у втручанні у вибори та референдум

Джерело: Moscow Times.

Молдавські спецслужби підозрюють російського олігарха Романа Абрамовича у причетності до порушень під час президентських виборів та референдуму щодо євроінтеграції в Молдові. Згідно з доповіддю Служби інформації та безпеки (SIS), представленою 13 грудня директором Александру Мустяце, Росія втручалася у виборчий процес через підкуп виборців, кібернапади на виборчу інфраструктуру та мережу пропаганди на платформах Telegram, TikTok та YouTube.

У звіті SIS зазначено, що в Москві було створено оперативний центр для дестабілізації виборів та референдуму в Молдові. Цим центром керував молдавський бізнесмен Ілан Шор, який отримав значну підтримку у вигляді фінансів, технічних ресурсів та медійної підтримки. Серед осіб, які сприяли діяльності центру, згадується Роман Абрамович.

Згідно з документом, у 2023 році Шор зустрічався з Абрамовичем у Франції. Спецслужби стверджують, що саме Абрамович підтримував блок “Победа”, створений Шором для участі у молдавських виборах. Юридичний супровід блоку забезпечувала Рола Брентлін, яку називають особистою помічницею російського олігарха.

Нагадаємо: британське видання The Times у червні 2022 року повідомило, що юристи Романа Абрамовича використовували лист народного депутата України Давида Арахамії як аргумент у судах для скасування санкцій проти російського мільярдера. У документі Арахамія підкреслював позитивну роль Абрамовича у переговорах між Україною та Росією, зазначаючи, що завдяки його зусиллям вдалося створити гуманітарні коридори для евакуації понад 400 тисяч людей і провести обмін військовополоненими.

Юристи Абрамовича стверджували, що санкції унеможливлюють його ефективну участь у мирних переговорах та гуманітарних ініціативах, оскільки компанії, які співпрацюють із підсанкційними особами, ризикують самі потрапити під обмеження. Через санкції Абрамович також не міг вільно пересуватися країнами ЄС для виконання своїх функцій.

У позовах до Європейського Союзу та уряду Великої Британії адвокати російського олігарха посилалися на лист Арахамії як на доказ негативного впливу санкцій на миротворчі зусилля. Деталі про дату написання та передачі листа Арахамії протягом останніх 2,5 роки так ніхто й не оприлюднив.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

Російські цивільні літаки, які мали замінити Boeing і Airbus після запровадження західних санкцій, суттєво подорожчали, хоча серійне виробництво досі не розпочалося. Про це свідчить протокол наради у мінтрансі РФ за участю представників авіакомпаній, держкорпорації РФ “Ростех”, Об’єднаної авіабудівної корпорації (ОАК) та Росавіації.

Під час обстрілу російськими дронами по Полтаві 3 липня загинув 21-річний Олександр Ляшик, котрий працював у Полтавській ОВА.

Заступника головнокомандувача Військово-морського флоту РФ генерал-майор Михайла Гудкова ліквідували на території Курської області, підтвердив губернатор Приморського краю РФ Олег Кожемяко.