Парламент Південної Кореї проголосував за імпічмент президенту
Джерело: Yonhap
14 грудня у Південній Кореї проголосували за імпічмент президенту Юн Сук Йолю.
Національна асамблея Південної Кореї підтримала імпічмент Юну після того, як він на кілька годин запровадив воєнний стан у країні.
Підтримали імпічмент 204 парламентарі, 85 були проти, троє утримались, ще 8 бюлетенів визнали недійсними.
Зауважимо, що це вдруге південнокорейські депутати голосували за імпічмент. Перше голосування відбулось 7 грудня, однак тоді не вистачило голосів.
Що передувало?
Ввечері 3 грудня Юн Сук Йоль запровадив у Південній Кореї воєнний стан під час неочікуваного телевізійного звернення. Тоді він звинуватив опозиційні сили країни у симпатіях до КНДР та “антидержавній діяльності”.
Він пояснив, що опозиційна Демократична партія, яка має більшість у парламенті, пропонувала оголосити імпічмент головним прокурорам та відхилити пропозиції уряду щодо бюджету.
Вже через шість годин президенту довелось скасувати воєнний стан, коли депутати Південної Кореї прорвались до парламенту через військових і проголосували за скасування наказу Юна.
У своєму зверненні з вибаченнями Юн Сук Йоль також заперечив чутки, що запровадить воєнний стан ще раз.
4 грудня опозиційні партії внесли на розгляд парламенту Південної Кореї пропозицію про імпічмент президента країни Юн Сок Йоля.
Згодом стало відомо, що прокуратура Південної Кореї розслідує звинувачення проти президента Юн Сук Йоля у державній зраді та зловживанні владою. Невдовзі у його офісі провели обшуки.
Президент Юн, якого звинувачують у підбурюванні до повстання, залишається фігурантом кримінальної справи. Йому заборонено залишати країну, хоча поки що він не заарештований і не допитаний. Поліція, яка здійснила обшук в офісі Юна, підтвердила, що мала ордер на слідчі дії, де президент був зазначений як підозрюваний.
- Міністр оборони США Ллойд Остін скасував поїздку до Південної Кореї після невдалої спроби президента Південної Кореї Юн Сок Йола оголосити воєнний стан.
- Американський підприємець і мільярдер Ілон Маск у соціальній мережі X назвав “шокуючою” ситуацію в Південній Кореї.
Росія утримує в місцях позбавлення волі 260 кримських політв’язнів, серед яких 153 — представники корінного кримськотатарського народу.
У п’ятницю, 4 липня, поблизу тимчасово окупованого селища Стрілкове на Херсонщині підірвався автомобіль Chevrolet Aveo. Внаслідок вибуху загинули троє військових із російського центру безпілотних систем “Барс-Сармат”.
Центр протидії дезінформації попередив про фейковий чат-бот у Telegram, який нібито “розшукує” зниклих українських військових.
Служба безпеки затримала агента ФСБ, який коригував ракетно-дронові удари РФ по Києву. Ним виявився 17-річний випускник однієї зі столичних шкіл, якого російські спецслужби завербували на Телеграм-каналах з пошуку “легких грошей”.
У пʼятницю, 4 липня, президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом США Дональдом Трампом. Лідери обговорили, зокрема, питання протиповітряної оборони та посилення захисту українського неба.