Лукашенко прагне використати свою владу над ПВК «Вагнер», щоб отримати поступки від Путіна – ISW
Джерело: ISW
Фахівці Інституту вивчення війни проаналізували нову зустріч президента РФ Володимира Путіна та самопроголошеного президента РБ Олександра Лукашенка. На думку експертів, Лукашенко намагається використати ситуацію з ПВК “Вагнер”, аби змусити Путіна піти на деякі поступки.
Під час зустрічі Путін вислови Лукашенку занепокоєння потенційними загрозами, які можуть нести ПВК “Вагнер” та її очільник Євген Пригожин.
Зокрема російська служба BBC повідомила, що на початку зустрічі 23 липня Путін сказав Лукашенку, що готовий скорегувати свій графік, щоб продовжити візит Лукашенка та “детальніше обговорити важливі теми”.
Речник Кремля Дмитро Пєсков 25 липня повідомив, що Путін і Лукашенко мають намір “звести годинники та обмінятися думками”, але не підписувати жодних угод під час тривалої зустрічі.
Пєсков також повідомив, що Путін і Лукашенко обговорили ПВК “Вагнер”, Союзну державу та зовнішні загрози на кордонах Росії та Білорусі.
“Рішення Путіна продовжити його зустріч з Лукашенком, ймовірно, свідчить про продовження занепокоєння Путіна щодо ПВК “Вагнер”, яке, здається, Лукашенко не вгамував”, – вважають в ISW.
На думку фахівців, Лукашенко, ймовірно, прагне використати свою владу вагнерівцями, щоб отримати поступки від Путіна.
За даними джерел, саме тема ПВК “Вагнер” була найважливішою під час перемовин Путіна та Лукашенка. Також за даними джерела, на зустрічі Лукашенко намагався “вибити” для Білорусі більшу економічну допомогу.
Інсайдерське джерело також стверджувало, що Путін хотів, щоб Білорусь брала більшу участь у війні проти України, і відхилив компромісну пропозицію Лукашенка змусити білоруські сили провести демонстрацію сили на кордоні Білорусі з Україною.
“Лукашенко, ймовірно, намагався використати занепокоєння Путіна щодо ПВК “Вагнер” протягом усього візиту до Росії, щоб отримати сприятливі умови в білорусько-російських відносинах, одночасно відхиляючи вимоги Путіна щодо більш тісної інтеграції в Союзну державу та підтримки війни Росії в Україні”, – резюмували фахівці.
- Розвідка Німеччини прослуховувала розмови між Євгеном Пригожиним і самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенком у день збройного заколоту ПВК “Вагнер”, 24 червня.
- За інформацією ЗМІ президента РФ Володимира Путіна попередили про заколот Євгена Пригожина за 2-3 дні до його початку. Однак коли заколот розпочався, Путін виявився “паралізованим”, не зміг діяти рішуче і більшу частину доби не давав жодних розпоряджень.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.