Лукашенко прагне використати свою владу над ПВК «Вагнер», щоб отримати поступки від Путіна – ISW

Джерело: ISW

Фахівці Інституту вивчення війни проаналізували нову зустріч президента РФ Володимира Путіна та самопроголошеного президента РБ Олександра Лукашенка. На думку експертів, Лукашенко намагається використати ситуацію з ПВК “Вагнер”, аби змусити Путіна піти на деякі поступки.

Під час зустрічі Путін вислови Лукашенку занепокоєння потенційними загрозами, які можуть нести ПВК “Вагнер” та її очільник Євген Пригожин.

Зокрема російська служба BBC повідомила, що на початку зустрічі 23 липня Путін сказав Лукашенку, що готовий скорегувати свій графік, щоб продовжити візит Лукашенка та “детальніше обговорити важливі теми”.

Речник Кремля Дмитро Пєсков 25 липня повідомив, що Путін і Лукашенко мають намір “звести годинники та обмінятися думками”, але не підписувати жодних угод під час тривалої зустрічі.

Пєсков також повідомив, що Путін і Лукашенко обговорили ПВК “Вагнер”, Союзну державу та зовнішні загрози на кордонах Росії та Білорусі.

“Рішення Путіна продовжити його зустріч з Лукашенком, ймовірно, свідчить про продовження занепокоєння Путіна щодо ПВК “Вагнер”, яке, здається, Лукашенко не вгамував”, – вважають в ISW.

На думку фахівців, Лукашенко, ймовірно, прагне використати свою владу вагнерівцями, щоб отримати поступки від Путіна.

За даними джерел, саме тема ПВК “Вагнер” була найважливішою під час перемовин Путіна та Лукашенка. Також за даними джерела, на зустрічі Лукашенко намагався “вибити” для Білорусі більшу економічну допомогу.

Інсайдерське джерело також стверджувало, що Путін хотів, щоб Білорусь брала більшу участь у війні проти України, і відхилив компромісну пропозицію Лукашенка змусити білоруські сили провести демонстрацію сили на кордоні Білорусі з Україною.

“Лукашенко, ймовірно, намагався використати занепокоєння Путіна щодо ПВК “Вагнер” протягом усього візиту до Росії, щоб отримати сприятливі умови в білорусько-російських відносинах, одночасно відхиляючи вимоги Путіна щодо більш тісної інтеграції в Союзну державу та підтримки війни Росії в Україні”, – резюмували фахівці.

  • Розвідка Німеччини прослуховувала розмови між Євгеном Пригожиним і самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенком у день збройного заколоту ПВК “Вагнер”, 24 червня.
  • За інформацією ЗМІ президента РФ Володимира Путіна попередили про заколот Євгена Пригожина за 2-3 дні до його початку. Однак коли заколот розпочався, Путін виявився “паралізованим”, не зміг діяти рішуче і більшу частину доби не давав жодних розпоряджень.

Війська РФ прорвалися на південь від Селидового до села Вишневе. Якщо вони його захоплять, можуть частково оточити Селидове. Аналітики наголосили, що захоплення Селидового наблизило б російські війська до головної мети — Покровська.

Український захисник, ветеран російсько-української війни Олександр Будько на псевдо “Терен”, котрий зазнав складного поранення на фронті, у результаті якого йому ампутували обидві нижні кінцівки до колін, у своєму зверненні розкритикував надмірну бюрократію при отриманні необхідних протезних комплектуючих. Попри обіцянки влади, система залишається складною та знеособленою, вимагаючи від ветеранів додаткових зусиль для отримання допомоги.

Начальник Служби відновлення і розвитку інфраструктури у Київській області Руслан Ничік повідомив, що у регіоні відбудували ще один зруйнований російськими військами міст.

Глава Офісу президента Андрій Єрмак на запитання щодо ситуації із корупцією в Україні заявив, що, мовляв, це так Росія намагається заплямувати імідж української влади.

Українці змушені змінювати харчові звички та економити на продуктах внаслідок війни. Згідно з дослідженням, майже половина українців (49%) повідомляє про зміни у своїх харчових звичках з початку повномасштабного вторгнення.