Туреччина просить США пом’якшити санкції щодо Газпромбанку

Джерело: Hurriyet

Туреччина порушила питання про пом’якшення санкцій щодо російського “Газпромбанку” під час переговорів з американською делегацією, котру очолює держсекретар США Ентоні Блінкен.

Анкара направила офіційні заявки на виключення російського Газпромбанку зі списку санкцій, що, у разі позитивного рішення, дозволить Туреччині продовжувати проводити фінансові операції. За словами кореспондентки видання Ханде Фірат, американська сторона заявила, що знає про такі звернення, і нині вже розглядає питання.

Міністр енергетики та природних ресурсів Туреччини Алпарслан Байрактар ​​раніше заявив, що запроваджені США санкції проти “Газпромбанку” безпосередньо вплинуть на Туреччину. Він нагадав, що Росія залишається одним із ключових постачальників газу для країни, що робить співпрацю з Газпромбанком “особливо важливим”.

Заява турецького міністра посилює напругу між США та країнами Європи – які продовжують купувати російський газ – через запроваджені минулого тижня санкції проти “Газпромбанку”, який залишався основним для переведення платежів після того, як щодо інших банків РФ запровадили обмеження через повномасштабне вторгнення в Україну.

Росія є найбільшим постачальником газу до Туреччини. До прикладу, у 2023 році 42% газу Туреччина імпортувала саме з РФ.

Угорщина, яка також продовжує купувати російський газ, теж розкритикувала санкції проти “Газпромбанку”, мовляв, це – загроза енергетичній безпеці.

Зокрема глава МЗС Угорщини Петер Сіярто минулого тижня заявив, що вони знайдуть рішення для продовження імпорту після перемовин у Стамбулі на рівні міністрів енергетики.

Сили оборони України просунулися поблизу Куп’янська, тоді як російські загарбники тиснуть на трьох напрямках.

Зранку 6 квітня російські війська атакували Київ, внаслідок чого в Дарницькому, Солом’янському та Оболонському районах столиці зафіксовані влучання, спалахнули пожежі, відомо про щонайменше трьох постраждалих.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 5 квітня. Від початку цієї доби відбулося 152 бойових зіткнення.

Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.

Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.