ЄС не фінансуватиме добудову Хмельницької АЕС – пані посол Матернова

Джерело: Катаріна Матернова у коментарі Європейській правді

Пані посол ЄС в Україні Катаріна Матернова повідомила, що законопроєкт стосовно добудови енергоблоків Хмельницької АЕС коштом західних партнерів розроблявся без консультацій із ЄС.

Парламент має намір розглянути законопроєкт №11146 “про розміщення, проєктування та будівництво енергоблоків № 3 та № 4 Хмельницької атомної електричної станції” вранці у вівторок, 17 грудня.

Глава дипмісії ЄС в Україні наголосила, що структури Євросоюзу не були залучені до підготовки цієї законодавчої ініціативи.

Ми не брали участі в підготовці цього законопроєкту. Але це рішення повністю в компетенції української влади – чи буде Україна будувати АЕС, чи ні, – заявила Матернова.

Уряд розраховує використати кошти донорів на добудову АЕС. Матернова наголосила, що ЄС не братиме в цьому участі.

Євросоюз не фінансує розбудову ядерних електростанцій, зокрема через те, що в ЄС є різні позиції щодо ядерної енергетики, – пояснила вона.

Натомість у ЄС є інші очікування від влади України в контексті діяльності “Енергоатому”. Україна добровільно взяла на себе зобов’язання привести наглядову раду “Енергоатому” у відповідність до стандартів ОЕСР, що потребує наявності у цієї державної компанії незалежної наглядової ради.

Я хочу наголосити, що ми дуже зацікавлені у формуванні наглядової ради “Енергоатому”. І ми від G7 минулого тижня надіслали листа про це прем’єр-міністру, – додала пані посол.

Зауважимо, ще у квітні Кабінет міністрів України схвалив законопроєкт “Про розміщення, проєктування та будівництво енергоблоків №3 та №4 Хмельницької атомної електричної станції”.

Тайвань звернувся до Південної Кореї з проханням про допомогу в розслідуванні щодо китайського судна, підозрюваного в перериванні підводного кабелю поблизу північного узбережжя острова.

У системі державних реєстрів запрацював ДРАЦС — відновлено можливість реєструвати шлюби, народження та інші акти цивільного стану та обмін даними з держорганами.

У Башкортостані, який є республікою РФ, спалили прапор Російської імперії, що стало черговим епізодом конфлікту довкола прапорів у республіці.

У тимчасово окупованому Севастополі запровадили режим надзвичайної ситуації регіонального рівня через виявлення мазуту на береговій лінії, повідомив призначений Москвою так званий “губернатор” Михайло Развожаєв.

НАТО вимагатиме від Великої Британії збільшити витрати на посилення систем протиповітряної та протиракетної оборони у зв’язку з виявленою вразливістю країни до ракетної загрози. Відповідний запит до британської влади включать до оновленого списку вимог до армій країн-членів альянсу у 2025 році.