Генасамблея ООН проголосувала резолюцію про порушення прав людини Росією на ТОТ
Джерело: Андрій Сибіга/X
17 грудня міністр закордонних справ Андрій Сибіга повідомив про проголосовану Генеральною Асамблеєю ООН резолюцію щодо порушення прав людини Росією на тимчасово окупованих територіях України. Документ став першою резолюцією ООН, в якому Генеральна Асамблея називає агресію РФ проти України “загарбницькою війною РФ проти України” (War of aggression against Ukraine).
Вдячний Генеральній Асамблеї ООН та всім державам-членам, які прийняли резолюцію про порушення Росією прав людини на тимчасово окупованих територіях України. Документ вимагає від Росії припинити загарбницьку війну та вивести всі свою армію з нашої території, — наголосив Сибіга.
У МЗС привітали ухвалення Генеральною Асамблеєю ООН 81 голосом “за” оновленої резолюції “Ситуація з правами людини на тимчасово окупованих територіях України, включаючи Автономну Республіку Крим та місто Севастополь”.
Документ охоплює ситуацію з правами людини на всіх тимчасово окупованих РФ територіях України, що забезпечує посилений моніторинг з боку ООН та міжнародної спільноти до усіх злочинів та грубих порушень, які вчиняє російська окупаційна влада проти місцевих людей на цих територіях.
У відомстві наголосили, що Генеральна Асамблея вкотре підтвердила суверенітет та територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів та невизнання будь-яких змін статусу українських територій.
Важливо, що цей документ став першою резолюцією ООН, в якому Генеральна Асамблея називає агресію РФ проти України “загарбницькою війною РФ проти України” (War of aggression against Ukraine).
Серед ключових положень резолюції зокрема засудження триваючого нехтування Росією нормами міжнародного права у сфері прав людини та міжнародним гуманітарним правом, незаконного утримання під вартою цивільних українських громадян, застосування тортур та катувань, дискримінація мешканців тимчасово окупованих територій.
Субстантивною новелою цьогорічного документу є положення із засудженням Генасамблеєю ООН тортур та інших форм жорсткого поводження з українськими військовополоненими, включаючи сексуальне насильство, та заклик до РФ надати доступ міжнародним гуманітарним мандатам, включаючи МКЧХ, до місць їх утримання, забезпечити надання належної медичної допомоги та повний обмін усіх військовополонених, — наголосили у повідомленні.
Резолюція також спрямована на захист та повернення депортованих дітей: ГА ООН закликає РФ припинити депортацію українських дітей та надати вичерпну інформацію відповідним агенціям ООН та міжнародним організаціям зі списком усіх депортованих українських дітей, включаючи тих, чий статус був змінений, хто був усиновлений або переданий на піклування прийомних батьків, а також вжити всіх необхідних заходів для безпечного повернення цих дітей на Батьківщину.
ГА ООН нагадує про рішення Генерального секретаря ООН другий рік поспіль включити збройні сили РФ та афілійовані з ними збройні формування на тимчасово окупованих територіях до т.зв. “списку ганьби” у щорічній доповіді “Діти та збройні конфлікти” за вбивства дітей і атаки проти шкіл та лікарень в Україні.
Резолюція наголошує, що Російська Федерація як держава-окупант несе повну відповідальність за катастрофічні наслідки підриву Каховської ГЕС для економіки, сільського господарства та екології регіону, та засуджує блокування РФ гуманітарного доступу ООН до постраждалих. Також підкреслюється неприпустимість атак проти української портової інфраструктури, блокади портів та погроз цивільним і торговельним суднам, які підривають глобальну продовольчу безпеку.
- У Центрі національного спротиву повідомили, що Кремль планує на тимчасово окупованих територіях України “паспортизувати” усе місцеве населення віком від 14 років до кінця 2024 року. Серед працівників підприємств, установ, організацій, які опинилися в окупації, розпочалася жорстка інформаційна кампанія.
- Російські окупанти продовжують незаконно вивозити українських дітей у Росію. Відтак, протягом липня росіяни вивезли близько 280 дітей з Антрацитівського району тимчасово окупованої території Луганської області до “козачого кадетського корпусу” у Республіці Калмикія Російської Федерації.
-
Президент Росії Володимир Путін повинен постати перед судом щодо розслідування воєнних злочинів РФ у Маріуполі, унаслідок яких загинули тисячі цивільних, знищено незчисленну кількість будівель, за якими послідувала русифікація міста, мовиться у новій доповіді організації Human Rights Watch.До Білорусі депортували тисячі українських дітей: деякі з них вже пройшли “військовий вишкіл” – The Telegraph.
Прикордонники на Чернігівщині збили російський дрон з управлінням через оптоволоконний кабель, який мав обходити РЕБ. Дрон знешкодили зі стрілецької зброї.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 грудня. Загалом від початку цієї доби відбулося 183 бойових зіткнення.
17 грудня міністр закордонних справ Андрій Сибіга повідомив про проголосовану Генеральною Асамблеєю ООН резолюцію щодо порушення прав людини Росією на тимчасово окупованих територіях України. Документ став першою резолюцією ООН, в якому Генеральна Асамблея називає агресію РФ проти України “загарбницькою війною РФ проти України” (War of aggression against Ukraine).
Окупанти намагаються вербувати дітей-сиріт з соціально-реабілітаційного центру в Мелітополі до військового училища в Маріуполі, обіцяючи їм “шанс” на краще майбутнє через службу в армії РФ.
Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну минуло вже майже три роки. Зараз війна, ймовірно, наближається до завершальної фази, і перспективи укладення мирної угоди стають реальнішими. Про це пише науковець Зальцманівського інституту вивчення війни та миру Колумбійського університету Раджан Меном у колонці для The New York Times.