«Синдром святкового серця»: що необхідно знати?
Джерело: Health
Попереду – різдвяно-новорічні свята, під час яких більшість людей смакують традиційні страви та вживають спиртні напої. У зв’язку з цим експерти попереджають, що надмірне вживання алкоголю і переїдання можуть викликати “синдром святкового серця”, для якого характерні такі симптоми, як аритмія, тріпотіння в грудях, різка зміна тиску.
Що таке “синдром святкового серця”?
Вперше термін з’явився в Америці в минулому сторіччі. За межами Америки захворювання має назву “передсердна аритмія”, спричинена міцними напоями. Сьогодні невідомо, наскільки синдром поширений у світі, проте дослідження минулих років допомогли виявити, що близько 20% випадків “синдрому святкового серця” спричинені надмірним вживанням алкоголю у збільшених дозах.
Причини виникнення “синдрому святкового серця”
Основними причинами виникнення є:
- зміна швидкості передачі нервового сигналу через серцевий м’яз під дією алкоголю;
- міцні напої пришвидшують серцебиття, спонукаючи організм до викиду адреналіну з надниркових залоз або серцевої тканини, що може призвести до аритмії;
- підвищення концентрації жирних кислот в тілі при вживанні алкоголю, пов’язаних з розвитком синдрому.
Фактори ризику виникнення “синдрому святкового серця”
- Вік (старше 65 років).
- Певні особливості організму, такі як високий кров’яний тиск, діабет, ожиріння та серцева недостатність.
- Вживання великої кількості алкоголю.
- Сімейний анамнез миготливої аритмії чи захворювань серця.
- Нещодавня операція на стравоході, серці чи легенях.
- Розлад, спричинений вживанням психоактивних речовин.
Симптоми “синдрому святкового серця”
Найбільш поширеним симптомом є нерегулярний серцевий ритм. У людини може раптово розвинутися прискорене серцебиття, яке може бути короткочасним або постійним.
Інші симптоми:
- біль у грудях;
- прискорений серцевий ритм;
- втрата свідомості;
- втома;
- низький кров’яний тиск;
- задишка
Лікування та профілактика
Спеціалісти зазначають, що відмова від алкогольних напоїв або їх помірне вживання під час святкових заходів суттєво зменшують ризик “синдрому святкового серця”.
Також зменшенню ризику появи синдрому сприятиме вживання натуральних рослинних кардіокомплексів для підтримки правильної роботи серцево-судинної системи.
- Високий артеріальний тиск (гіпертонія) є одним з найрозповсюдженіших факторів ризику розвитку деменції. Відтак контроль за кров’яним тиском може знизити ризик розвитку захворювання.
Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.
Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.
Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.
Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.