Країни G7 розглядають зниження цінової стелі для російської нафти до $40 – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Країни “Великої семи” шукають способи посилити обмеження ціни на російську нафту, оскільки прагнуть краще оцінити здатність Москви фінансувати повномасштабну війну проти України, повідомляють обізнані джерела.

Країни G7 нині обговорюють заходи від повного ембарго на будь-які операції з барелями російського походження до зниження цінової стелі — граничної вартості нафти, за якої західним компаніям дозволено з нею працювати.

Нині стеля встановлена ​​на позначці у $60 за барель — за вищими цінами нафта російського походження не може отримати західне страхування. Окрім того, компанії, котрі займаються її торгівлею та перевезенням у порушенні правила, можуть потрапити під вторинні санкції.

За інформацією джерел Bloomberg, цінова стеля може бути знижена до $40, що на 45% нижче, ніж зараз коштує північноморський еталонний сорт Brent ($72,7 за барель), і на третину менше фактичних цін на російський сорт Urals: згідно з даними Reuters, він торгується по $60-61 за барель у портах Чорного та Балтійського морів.

Однак, поки що жодного рішення не прийнято, акцентують джерела. Зниження цінової межі, котра діє з грудня 2022 року, країни G7 обговорювали навесні минулого року, проте домовитися їм не вдалося: побоювання висловлювали США, на думку яких це могло призвести до підвищення світових цін на енергоносії.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.