Країни G7 розглядають зниження цінової стелі для російської нафти до $40 – Bloomberg
Джерело: Bloomberg
Країни “Великої семи” шукають способи посилити обмеження ціни на російську нафту, оскільки прагнуть краще оцінити здатність Москви фінансувати повномасштабну війну проти України, повідомляють обізнані джерела.
Країни G7 нині обговорюють заходи від повного ембарго на будь-які операції з барелями російського походження до зниження цінової стелі — граничної вартості нафти, за якої західним компаніям дозволено з нею працювати.
Нині стеля встановлена на позначці у $60 за барель — за вищими цінами нафта російського походження не може отримати західне страхування. Окрім того, компанії, котрі займаються її торгівлею та перевезенням у порушенні правила, можуть потрапити під вторинні санкції.
За інформацією джерел Bloomberg, цінова стеля може бути знижена до $40, що на 45% нижче, ніж зараз коштує північноморський еталонний сорт Brent ($72,7 за барель), і на третину менше фактичних цін на російський сорт Urals: згідно з даними Reuters, він торгується по $60-61 за барель у портах Чорного та Балтійського морів.
Однак, поки що жодного рішення не прийнято, акцентують джерела. Зниження цінової межі, котра діє з грудня 2022 року, країни G7 обговорювали навесні минулого року, проте домовитися їм не вдалося: побоювання висловлювали США, на думку яких це могло призвести до підвищення світових цін на енергоносії.
- Доходи РФ від продажу нафти упали, порівняно з попереднім роком, уже другий місяць поспіль. Це викликано нижчими цінами на національну сиру нафту.
- Казахстан поставив за мету збільшити частку закордонних постачань нафти без російської допомоги. Міністр енергетики країни Алмасадам Саткалієв заявив, що обсяг такого експорту має зрости у 13 разів.
- Чехія не планує продовжувати виключення ЄС, котре дозволяє імпортувати дизельне пальне та інші нафтопродукти РФ, повідомило Міністерство промисловості та торгівлі.
- Через зниження цін на нафту доходи Росії від експорту впали до найнижчого рівня з лютого.
Сьогодні, 20 листопада, на підконтрольну Україні територію повернули тіла 503 полеглих оборонців.
Аналітики проєкту DeepState повідомили, що нібито не всі українські військові змогли вийти з “Успенівського мішка”. Оперативно-стратегічне угруповання військ “Хортиця” спростовує це.
Обраний президентом США Дональд Трамп і президент РФ Володимир Путін планують наступного року зустрітися.
Європейські союзники України обговорюють можливість розгортання військ в Україні у разі укладення угоди з Росією про припинення війни.
Головне управління розвідки повідомило, що під Москвою на аеродромі вибухнув військово-транспортний літак Ан-72.