В Україні 22 грудня відзначають День енергетика

Джерело: Букви

22 грудня Україна традиційно вшановує працівників енергетичної галузі, які забезпечують стабільне енергопостачання та відновлення інфраструктури в умовах війни. На сьогодні енергетикам доводиться працювати під постійними обстрілами та відновлювати енергетику в будь-яку погоду.

Це професійне свято енергетиків було затверджено ще в 1966 році указом Верховної Ради СРСР, а в незалежній Україні закріплено президентським указом від 12 листопада 1993 року.

День енергетика припадає на період, коли роль цих фахівців стала особливо важливою. В умовах щоденних обстрілів російськими військами об’єктів енергетичної інфраструктури працівники галузі роблять усе можливе, щоб якомога швидше відновити електропостачання для мільйонів українців.

“Шановні енергетики, працівники електрифікації та електропостачання, профспілка щиро вітає вас із професійним святом! Ви не даєте ворогу зупинити рух електропоїздів і занурити залізницю у темряву. Ви оперативно відновлюєте пошкоджені лінії електропередач, аби лишалось сполучення між містами і селами, між усіма куточками нашої країни. Завдяки вам святково освітлені вокзали зустрічають пасажирів і дарують світло надії. Дякуємо вам за вашу працю! Бажаємо здоров’я, тепла і добробуту! Зі святом, наші надійні і незламні енергетики!” — написала привітання тпрофспілка залізничників і транспортних будівельників України.

У російському місті Казань на місцевому пороховому заводі сталися вибухи після атаки українських безпілотників, повідомила адміністрація Кіровського та Московського районів міста.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц розкритикував президента Польщі Анджея Дуду через пропозицію польського глави конфіскувати російські активи і передати Україні. 

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 22 грудня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 207 бойових зіткнень.

Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп повідомив, що глава РФ Володимир Путін сказав, що хоче зустрітись з ним “якнайшвидше”.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у захоплених школах росіяни мають окремі посади для спотворення історії й зміни самоідентичності українських дітей.