Парламент Південної Кореї проголосував за імпічмент в. о. президента країни

Джерело: Bloomberg

Парламент Південної Кореї проголосував за імпічмент в.о. президента країни, прем’єр-міністра Хана Док Су.

Це голосування стало новим ударом по уряду країни, який вже похитнувся після відсторонення президента Юн Сук Йоля. Імпічмент Хану підтримали 192 парламентарі, повідомив спікер Національної асамблеї Південної Кореї У Вон Шик.

Перед голосуванням він повідомив, що для ухвалення імпічменту потрібно більшість голосів 300-місного парламенту. Деякі депутати не брали участі у голосуванні.

Це вперше в історії країни, коли в. о. президента оголосили імпічмент. Хан обійняв посаду після того, як імпічмент оголосили Юн Сук Йолю за те, що 3 грудня він на кілька годин ввів воєнний стан у країні.

Наступним у черзі на посаду в. о. президента країни є міністр фінансів Чхве Сан Мок.

Опозиційна Демоарктична партія Південної Кореї, яка має більшість у парламенті, ініціювала імпічмент Хану напередодні, 26 грудня, після того, як він відмовився негайно призначити трьох суддів у Конституційний суд, що могло б призвести до ухвалення рішення про остаточне усунення від влади Юн Сук Йоля.

У своїй екстреній заяві Хан наголосив, що утримається від затвердження суддів, оскільки затверджувати їх має президент країни.

Що передувало?

Ввечері 3 грудня Юн Сук Йоль запровадив у Південній Кореї воєнний стан під час неочікуваного телевізійного звернення. Тоді він звинуватив опозиційні сили країни у симпатіях до КНДР та “антидержавній діяльності”.

Він пояснив, що опозиційна Демократична партія, яка має більшість у парламенті, пропонувала оголосити імпічмент головним прокурорам та відхилити пропозиції уряду щодо бюджету.

Вже через шість годин президенту довелось скасувати воєнний стан, коли депутати Південної Кореї прорвались до парламенту через військових і проголосували за скасування наказу Юна.

У своєму зверненні з вибаченнями Юн Сук Йоль також заперечив чутки, що запровадить воєнний стан ще раз.

4 грудня опозиційні партії внесли на розгляд парламенту Південної Кореї пропозицію про імпічмент президента країни Юн Сок Йоля.

Згодом стало відомо, що прокуратура Південної Кореї розслідує звинувачення проти президента Юн Сук Йоля у державній зраді та зловживанні владою.  Невдовзі у його офісі провели обшуки.

Президент Юн, якого звинувачують у підбурюванні до повстання, залишається фігурантом кримінальної справи. Йому заборонено залишати країну, хоча поки що він не заарештований і не допитаний. Поліція, яка здійснила обшук в офісі Юна, підтвердила, що мала ордер на слідчі дії, де президент був зазначений як підозрюваний.

  • Тимчасово відсторонений від обов’язків президента Південної Кореї Юн Сок Йоль вдруге не з’явився на виклик спеціальної слідчої групи. Допит, запланований на середу, 25 грудня, о 10:00 у місті Квачхон, провінція Кьонґідо, не відбувся.

28 липня уряд призначив заступницю міністра економіки Тетяну Бережну тимчасово виконувачкою обов’язків міністерки культури та стратегічних комунікацій. 

Росія вже вичерпала радянські запаси озброєння. Згідно зі звітом Київського економічного інституту (KSE), потік військової техніки зі складів РФ на передову впав до рівня, що був до 2022 року.

28 липня президент Володимир Зеленський підписав закон, котрий зокрема збільшує чисельність співробітників Служби безпеки України.

Адміністрація Дональда Трампа додала витрати на ремонт літака Boeing 747-8, подарований Катар, до витрат міністерства оборони США на оновлення ядерного арсеналу країни. Про це інформують джерела та свідчать висновки Управління Конгресу США з бюджету.

Російська делегація на чолі з головою Ради Федерації РФ Валентиною Матвієнко напередодні прибула до Швейцарії для участі у Шостій Всесвітній конференції спікерів парламентів та інших заходах Міжпарламентського союзу.